Sauna w ZP. Kolejna interwencja w ZTM

Region

Wracamy do tematu braku klimatyzacji w autobusach ZP. Po naszej poprzedniej publikacji w tej sprawie ZTM obiecał interwencję u operatora linii. Pasażerowie alarmują jednak, że sytuacja nie poprawiła się.

„Sauna na kółkach” – to określenie z którym w kontekście linii ZP spotkaliśmy się najczęściej. Od dłuższego czasu na naszą redakcyjną skrzynkę napływają wiadomości o tym, że klimatyzacja w autobusach nie działa lub nie jest włączana. Podróż takim pojazdem trudno więc nazwać komfortową. Z relacji jednej z pasażerek wynika nawet, że w podstawowym „ekwipunku” podróżnych korzystających z linii ZP zaczęły pojawiać się… podręczne wachlarze.

Po naszej ostatniej publikacji na ten temat ZTM zapewnił, że zajmie się sprawą, skontroluje stan techniczny klimatyzacji w autobusach, zobowiąże operatora do zwrócenia baczniejszej uwagi na ten problem. I co? I nic. – Czy moglibyście wrócić do tematu sauny w autobusach linii ZP? Jakiś czas temu już o tym pisaliście i nic się nie zmieniło – pisze Piotr. – W autobusach linii ZP nadal problem z klimatyzacją, okna poblokowane, ludzie mdleją a przewoźnik nic z tego sobie nie robi – zaznacza inny pasażer.

O wyjaśnienia ponownie zwróciliśmy się więc do ZTM. – W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kontrole klimatyzacji na liniach: 717, ZP i ZW. W dwóch autobusach (na 22 skontrolowane pojazdy) brakowało paska napędu sprężarki klimatyzacji. Za nieprawidłowości, stwierdzane w ramach kontroli stanu technicznego pojazdów, na operatora nakładane są kary przewidziane w umowie – zaznacza Łukasz Majchrzyk z biura prasowego ZTM. – Ponadto, przewoźnik został poinformowany o stwierdzonych usterkach i zobligowany do niezwłocznej poprawy stanu technicznego autobusów, kursujących na powyższych liniach – dodaje.

Co jeśli sytuacja będzie się powtarzać? Przypadki braku klimatyzacji należy zgłaszać do ZTM. – Przy zgłaszaniu zastrzeżeń dotyczących funkcjonowania klimatyzacji prosimy o podanie numeru taborowego. Usprawnia to proces weryfikacji zgłoszenia – wyjaśnia Majchrzyk.

Do tematu będziemy wracać.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.