Sąsiad udaremnił włamanie. Rabusie w rękach policji

Grodzisk Maz.

W ręce grodziskich policjantów wpadły trzy osoby, które chwilę wcześniej próbowały włamać się do domu jednorodzinnego. Podejrzanych zauważył sąsiad.

Policjanci otrzymali zgłoszenie prawdopodobnego włamania do domu na jednej z posesji w mieście. – Pojechali na miejsce, gdzie zastali mężczyznę, który zauważył trzy osoby wchodzące do budynku sąsiada. Policjanci potwierdzili wybite szyby w oknie domu. Ze zgłaszającym ustalili wygląd podejrzanych i kierunek ucieczki po jego interwencji – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Jak się okazało, jeden z mężczyzn próbował ukryć się na posesji. – 37-latek został zatrzymany. W czasie dalszych czynności policjanci ustalili jego wspólników i pojechali do miejsca zamieszkania podejrzanej kobiety. 44-latka i 45-latek również trafili do policyjnej celi. Cała trójka była nietrzeźwa. Podczas rozmowy z policjantami przyznali się do próby włamania, którą udaremniła im reakcja sąsiada – zaznacza asp. sztab. Zych.

Po wytrzeźwieniu   Paweł L., Edyta K. i Jacek C. usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą 10 lat więzienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.