Sanepid: woda w stawach jest dobrej jakości

Grodzisk Maz.

Grodziskie Stawy Walczewskiego przyciągają tłumy, ale czasami słychać głosy niezadowolenia. Chodzi o kąpielisko, niektórzy mieszkańcy narzekają na jakość wody w zbiornikach. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Na facebookowych stronach i grupach co pewien czas pojawiają się niezbyt pochwalne wpisy na temat jakości wody w stawach. Takie wiadomości dotarły też bezpośrednio do nas. – Byliśmy dwa razy na grodziskich Stawach i nasze dzieci, łącznie pięcioro, niestety po każdym pobycie wymiotowały. Ktoś wykonuje badania tej wody? – dopytuje czytelniczka.

Podobne pytanie zadaliśmy burmistrzowi Grodziska Mazowieckiego. – Badania wody przeprowadzane są na okrągło, zgodnie z wymaganiami. Woda jest oceniana jako najwyższej jakości. Zresztą takie badania są do wglądu. Dlatego zatrucie dzieci nie może być kwestią wody – mówi Grzegorz Benedykciński. – Ja rozumiem z czego te głosy niezadowolenia mogą wynikać. Jak ktoś mnie nie lubi to ma powody żeby się denerwować, bo tak fajnego miejsca, tak pięknego trudno szukać w okolicy. To prawdziwy przebój. Ponadto jeśli kogoś coś niepokoi to są takie instytucje jak m.in. sanepid. Wystarczy tam zadzwonić i zgłosić sprawę – dodaje burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Wobec tego postanowiliśmy zwrócić się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim i spytać, czy napłynęły zgłoszenia dotyczące konkretnie tego tematu. – Żadnych takich zgłoszeń nie było. Wykonujemy badania wody na bieżąco. Zrobiła się piękna pogoda, być może ktoś zauważył, że woda zmętniała lub coś w tym rodzaju, bo woda jest dobrej jakości – mówi Grażyna Wasilewska, zastępca kierownika Sekcji Higieny Komunalnej.

Ponadto na stronie grodziskiego sanepidu można sprawdzić ocenę bieżącej jakości wody w Stawach Walczewskiego. Wystarczy wejść pod ten adres: www.grodzisk.psse.waw.pl, kliknąć w zakładkę „Aktualności i komunikaty”, a następnie w „Komunikaty”. Widoczne są dwa ostatnie badania z 4 i 17 lipca. Wówczas stwierdzono przydatność wody do kąpieli.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.