Samoobrona, prawo i psychologia – bezpłatnie dla kobiet

Region

Chcesz poznać elementy samoobrony, by w razie potrzeby umieć się obronić, dowiedzieć jakie przysługują ci prawa w przypadku bycia ofiarą przestępstwa, czy chcesz przejść trening osobowości? Zgłoś się na bezpłatne szkolenie w ramach projektu „Bezpieczna kobieta”. Kurs organizowany jest w Grodzisku Mazowieckim.

Z kursu, który zaczynie się 23 sierpnia skorzysta 30 kobiet. Panie zostaną podzielone na dwie 15-osobowe grupy. W ramach zajęć przez 30 godzin ćwiczeń będą mogły poznać m.in. tajniki samoobrony. Aż 10 godzin przeznaczono na szkolenie z aspektów prawnych, a 25 godzin poświęconych będzie treningowi osobowości. Przez kolejnych 10 godzin kursantki będą uczyły się jak fachowo udzielać pierwszej pomocy.

Organizatorami szkolenia w ramach projektu „Bezpieczna kobieta” jest Stowarzyszenie „Bezpieczne miasto i gmina” w Grodzisku Mazowieckim oraz komenda powiatowa w Grodzisku Mazowieckim. Projekt współfinansowany jest z środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2010.

Bloki tematyczne w większości prowadzone będą przez policjantów. Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych i wybrane soboty, w komendzie powiatowej w Grodzisku przy ul. Bartnika 19.

Katarzyna Zych, młodszy aspirat z miejscowej komendy, przyznaje, iż zależy jej by szkolenie przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze. – Na zajęciach z samoobrony panie nauczą się jak można się obronić przed agresorem. Proza podstawami sztuk walki, duży nacisk kładziony będzie też na aspekt psychologiczny. Ponad to, kobiety dowiedzą się co zrobić, by nie stać się ofiarą, jakich sytuacji unikać, by nie kusić losu. Kursantki dowiedzą się też co zrobić, gdy już dojdzie do jakiegoś zdarzenia, m.in. gdzie i jak składać zawiadomienie o przestępstwie – tłumaczy aspirant Zych. Szkolenie przewiduje też część poświęconą skutecznemu radzeniu sobie ze stresem w np. w pracy.

Szkolenie jest bezpłatne, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Te w postaci wypełnionego formularza, który można pobrać ze strony www.bmig.eu.interia.pl, należy przesyłać do 18 sierpnia na adres:bmiggm@poczta.onet.pl, lub faksem: 22 724 17 56.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 602 110 060.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.