Salomea-Wolica na liście rezerwowej

Region

Szanse na budowę trasy Salomea-Wolica wzrosły. Inwestycja została wpisana na listę rezerwową i jeśli uda się zaoszczędzić pieniądze przy budowie innych dróg, to budowa wylotówki na Kraków i Katowice może rozpocząć przed 2013 r.

We wtorek Rada Ministrów przyjęła ostateczną wersję „Programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015”. W ostatnich tygodniach decyzje Ministerstwa Infrastruktury dotyczące tego programu budziły wiele kontrowersji i sprzeciwów. Dzięki nagłośnieniu sprawy w mediach i złożeniu petycji u ministra Cezarego Grabarczyka udało się wygospodarować pieniądze na budowę pierwszego odcinka wylotówki. Ministerstwo przyznało 300 mln złotych na budowę fragmentu trasy Salomea-Wolica miedzy Al. Jerozolimskimi a południową obwodnicą Warszawy. Kontrakt z wykonawcą został już podpisany.

We wtorek rząd na listę rezerwową wpisał pozostały fragment od obwodnicy (węzeł Opacz) do wylotówek na Kraków i Katowice. Jeśli drogowcy zaoszczędzą na innych inwestycjach prawie 2 mln złotych to budowa drugiego odcinka będzie mogła rozpocząć się przed 2013 r. Rząd podkreślił jednak, że w 2012 roku program budowy dróg ma zostać zaktualizowany.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.