Sala gimnastyczna i taras do remontu

Pruszków

Szkoła Podstawowa nr 8 w Pruszkowie przejdzie małe zmiany, a dokładnie chodzi o remont sali gimnastycznej i tarasu nad wejściem głównym. Szczegóły w artykule.

Pruszkowska podstawówka im. Władysława Broniewskiego znajduje się przy ul. Obrońców Pokoju 44. To szkoła, która posiada już ponad 50-letnią tradycję. – Obecnie naukę rozpoczyna tu trzecie pokolenie . Wielu absolwentów utrzymuje kontakt ze szkołą, tu właśnie przyprowadzają swoje dzieci – czytamy na stronie szkoły. 

Eksploatowany od tylu lat budynek czasami potrzebuje remontów. Miasto ogłosiło przetarg w sprawie remontu sali gimnastycznej i tarasu, który znajduje się nad wejściem głównym do placówki. Jakie roboty przygotowano w tym zakresie? Na tarasie uzupełniona zostanie wylewka betonowa, wykonana izolacja pozioma cieplna i przeciwwilgociowa, położona nowa posadzka i cokolik z płytek gresowych mrozoodpornych, planuje się też wykonanie obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych. Ponadto wykonany zostanie remont balustrady w zakresie uzupełnienia tynków, docieplenia ścian, położenie tynku mozaikowego, zamontowania kratek wentylacyjnych, pomalowanie podchwytów balustrady.

A co z salą gimnastyczną? Tam ekipa remontowa zajmie się przecieraniem tynków ścian i sufitów, malowaniem ich, wykonaniem ślepej podłogi, ułożeniem posadzki z klepki dębowej z cokolikiem, położeniem wykładziny, wymianą opraw świetlikowych, wykonaniem sprawdzeń i pomiarów instalacji elektrycznej.

Sala gimnastyczna będzie remontowana w okresie funkcjonowania szkoły, koniec prac zaplanowano na koniec września. Wykonawca robót będzie musiał wygrodzić i oznakować miejsce prac, a także zabezpieczy je przed dostępem dzieci.  Pozostałe prace, czyli remont tarasu zostanie wykonany do 21 sierpnia tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.