Są pieniądze na projekt pruszkowskiego szpitala

Region

O koncepcji rozbudowy szpitala powiatowego na Wrzesinie, m.in. o oddziały pediatryczny i okulistyczny, pisaliśmy pod koniec listopada (WPR97). Pruszkowskie starostwo przyznało dotację 800 tys. zł na wykonanie projektu budowlano-wykonawczego tej inwestycji.

Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z założeniami dyrektora szpitala na Wrzesinie Mieczysława Brągoszewskiego projekt powstanie w tym roku. – Dotacja ta potwierdza, że nie schodzimy tz obranej drogi. Chodzi o stworzenie w naszej okolicy nowoczesnego szpitala powiatowego, dostosowanego do potrzeb mieszkańców – mówi szef szpitala. Zdaje sobie sprawę, że to krótki termin, ale nie jest nierealny. Jest już punkt wyjścia, czyli koncepcja, którą zatwierdziła rada powiatu pruszkowskiego.

Dyrektor Brągoszewski informuje, że przed nim etap podejmowania trudnych decyzji. – Dotyczą one m.in. tego, że chcielibyśmy zapewnić sobie taką procedurę wyboru wykonawcy, która zagwarantuje, iż w dobrym czasie otrzymamy dobry produkt. Pozwoli to na sprawną realizację, a to wcale nie jest takie łatwe. Wiedzą o tym wszystkie osoby, które miały jakieś doświadczenia, chociażby w budowie domu – mówi Mieczysław Brągoszewski.

Jego zdaniem, dobry projekt, podobnie jak dobra umowa z wykonawcą, to gwarancja inwestycyjnego sukcesu. Ważnym zadaniem będzie również zaplanowanie samej rozbudowy szpitala. – Istotą jest zaplanowanie tego, co będziemy w stanie wykonać sprawnie i szybko. Badane są też możliwości pozyskania dodatkowych pieniędzy – zdradza dyrektor.

Koncepcja rozbudowy szpitala zakłada utworzenie oddziału pediatrycznego, okulistycznego, nowoczesnego bloku porodowego z salą cięć cesarskich i zespołu sal operacyjnych dla oddziałów zabiegowych. Do tego nowoczesna izba przyjęć, niewielki szpitalny oddział ratunkowy, zaplecze dla diagnostyki ciężkiej, być może z rezonansem magnetycznym i nowoczesnym tomografem komputerowym. Inwestycja pozwoli też na wykorzystanie zwolnionych pomieszczeń w starym budynku szpitala. Pozwoli to na powiększenie oddziału pediatrycznego oraz zlokalizowanie przyszpitalnych poradni specjalistycznych. Realny termin oddania rozbudowanego szpitala do użytku to rok 2013 r., a szacunkowy koszt inwestycji to ok. 35 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.