Są wyniki ankiet w sprawie milanowskiego basenu

Milanówek

Urząd miasta w Milanówku opublikował wyniki ankiet konsultacyjnych w sprawie basenu miejskiego. Co zaproponowali mieszkańcy i jaki będzie los tych propozycji?

Odkryta pływalnia w Milanówku to jeden z symboli miasta, od lat popadający w ruinę, ale nie w zapomnienie. Obiekt od dłuższego czasu stoi zamknięty ze względu na zły stan techniczny, ale wiele osób z sentymentem wspomina możliwość odpoczynku i ochłody w tym miejscu. Czy ten czasy jeszcze wrócą? Tego na razie nie wiemy. Wiadomo póki co, że urząd miasta przygotował kilka koncepcji przebudowy obiektu, a pod koniec sierpnia poddał je konsultacjom społecznym.

 

Mieszkańcy mieli możliwość wypełnienia ankiet na temat przebudowy basenu. Zebrano ich prawie 200. Jakie są wyniki? Zdecydowana większość uznała, że obiekt powinien dodatkowe funkcjonalności (81 proc.), a wśród nich basen odkryty (77 proc.), lodowisko (59 proc.), dodatkowe atrakcje w postaci zjeżdżalni i wodnego placu zabaw ), a także przebieralnie, szafki depozytowe, ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe.

 

Z pełnymi wynikami ankiet można zapoznać się tu.

 

Co z tą wiedzą zamierzają zrobić władze miasta? – W tej chwili oczywiście, że nic. Nie taki był cel, żeby cokolwiek robić natychmiast. Chodzi raczej o perspektywę wielomiesięczną lub wieloletnią. W kontekście hejtu internautów chciałam porozmawiać twarzą w twarz z mieszkańcami i dowiedzieć się co sądzą na temat tego basenu. Nie chciałam iść z gołą ręką, a ponieważ mnie samej ten teren jako przyjazna przestrzeń publiczna leży na sercu, przygotowałam wiele koncepcji. Mieliśmy niestety pecha, że nie było możliwości pozyskania na ten cel żadnych środków zewnętrznych – mówi Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

 

Na konkretne decyzje w sprawie obiektu trzeba jeszcze poczekać. – W tej kadencji nie mieliśmy możliwości tego wykonać. W piramidzie potrzeb basen jest mniej ważny niż droga. Teraz wszystko zależy od głosu wyborców. W moim programie wyborczym basen jest. Nie na pierwszym miejscu, ale jest ujęty i będę zabiegać o to, żeby pojawił się na mapie Milanówka jako całoroczny obiekt rekreacyjny – zapewnia burmistrz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.