Są wstępne wyniki sekcji zwłok

Grodzisk Maz.

13 kwietnia w Grodzisku Mazowieckim doszło do makabrycznego odkrycia. W jednym z mieszkań przy ul. 11 Listopada znaleziono ciała dwóch starszych osób. Na jakim etapie jest prokuratorskie śledztwo?

Przypomnijmy co dokładnie wydarzyło się tamtego dnia. Policja przed godz. 15.00 otrzymała informację, że w mieszkaniu zlokalizowanym przy grodziskim deptaku znajdują się zwłoki. Okazało się, że to ciała mężczyzny oraz kobiety w wieku około 70 lat. Policjanci „trzymali” wszystkich w niepewności i nie informowali co wydarzyło się na miejscu. Media lokalne zastanawiały się czemu na deptaku w Grodzisku Mazowieckim pojawiło się kilka radiowozów, a policyjną taśmą odgrodzone wejście do jednego z mieszkań.

Jako pierwsi, ze wszystkich lokalnych dziennikarzy wpadliśmy na pomysł aby zadzwonić do ratowników medycznych z Falck Medycyna obsługujących m.in. nasz region – powiaty grodziski oraz pruszkowski. To był strzał w dziesiątkę. Wówczas dowiedzieliśmy się, że znaleziony mężczyzna miał znamiona rany postrzałowej głowy.

Sprawa trafiła do prokuratury. Dzień po makabrycznym odkryciu rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie potwierdził, że na obydwu znalezionych ciałach ujawniono rany postrzałowe. Dowiedzieliśmy się również w jakim kierunku prowadzone jest śledztwo. – W tej chwili trwają czynności sprawdzające, w stronę dokonania przestępstwa zabójstwa i nakłaniania udzielenia pomocy do samobójstwa. Zwłoki zostały zabezpieczone i przewiezione do zakładu medycyny sądowej gdzie planowane jest przeprowadzenie sekcji zwłok – mówił Michał Dziekański, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Co w tej chwili dzieje się w sprawie? – Po wykonaniu wstępnej sekcji zwłok biegły stwierdził, że śmierć tych osób została spowodowana użyciem myśliwskiej broni palnej znalezionej na miejscu ujawnienia zwłok. Czekamy na pełne wyniki zwłok jak i wyniki opinii biegłych z innych specjalności z zakresu balistyki. Musimy zbadać dokładny mechanizm oddania strzału. Dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć jaki przebieg miało to zdarzenie – wyjaśnia Dziekański.

Gdy pojawią się nowe informacje wrócimy do sprawy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.