Są ławki, jest problem

Podkowa Leśna

Mieszkańcy Podkowy Leśnej mogą cieszyć się z nowych ławek, które pojawiły się w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Jednak pojawił się problem. Nie z ławkami, ale słupkami na odcinku ul. Jana Pawła.

W październiku ubiegłego roku zakończyła się rewitalizacja Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Teren został odzyskany dla mieszkańców. Wcześniej park był zakrzaczony i budził postrach. Teraz jest zgoła odmiennie. Wybudowano nawierzchnię mineralną, przebudowano zewnętrzne instalacje i wykonano nowe nasadzenia. 

Brakowało jedynie ławek, jednak te pojawiły się w parku kilka dni temu. – Pojawiły się pierwsze elementy małej architektury w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Zamontowanych zostało kilka ławek, w przygotowaniu na montaż czekają kosze na śmieci – przyznaje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Elementy małej architektury pojawią się również w innych miejscach w Podkowie Leśnej. Podkowiańska przestrzeń ma stać się jednorodna i spójna. – Ławki i kosze zostały też zamówione do innych części miasta. Będą ustawiane na nowo zrobionych ulicach. Stare zdemontowane z parku kosze na śmieci sukcesywnie zostają osadzone na drogach w dalszej części miasta – wyjaśnia burmistrz Podkowy.

Radość z zamontowania ławek została zaburzona przez słupki, które pojawiły się na odcinku ul. Jana Pawła. Ich wygląd, zdaniem podkowiańskiego włodarza, pozostawia wiele do życzenia. Co można z tym zrobić? – Ciąg ulic Brwinowska – Jana Pawła są ulicami powiatowymi i  miasto ma niewielki wpływ, na to co się na tych ulicach dzieje. Poważnie rozważam przejęcie przez miasto tej ulicy w zarząd, bo to jedyna szansa, że będziemy mieli wpływ na jej kształtowanie pod kątem estetyki, zieleni, porządku i bezpieczeństwa – informuje Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.