Są chętni na Pszczelińską

Brwinów

Postępowanie przetargowe na przebudowę ul. Pszczelińskiej w Brwinowie na ostatniej prostej. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich otrzymał cztery oferty. Czas na wyłonienie wykonawcy.

Pszczelińska, stanowiąca część drogi wojewódzkiej nr 720, to jeden z ważniejszych szlaków komunikacyjnych Brwinowa. Można nią dojechać do Błonia, Milanówka czy Nadarzyna. Problem w tym, że fragment od Otrębus jest połatany i pełny ubytków.

W 2014 roku wyremontowano odcinek drogi od ronda im. Wacława Kowalskiego do ul. Pedagogicznej. Na modernizację kolejnej części trzeba było cierpliwie czekać. Radość pojawiła się jesienią ubiegłego roku, a wywołała ją informacja o wprowadzeniu środków na przebudowę Pszczelińskiej, od Pedagogicznej do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719, do budżetu województwa mazowieckiego na 2017 rok . Kolejny ważny krok wykonano w lutym, kiedy MZDW ogłosiło przetarg na modernizację drogi.

Cztery firmy wyraziły zainteresowanie przebudową Pszczlińskiej. – Wszystkie mieszczą się w kwocie 6 mln, które województwo mazowieckie przeznaczyło na modernizację tej drogi. 
Teraz oferty są szczegółowo analizowane. Spodziewamy się, że pod koniec marca dojdzie do podpisania umowy z firmą, która wygra przetarg. Same prace powinny ruszyć w kwietniu i potrwają do końca sierpnia – tłumaczy Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

W ramach prac zostanie przeprowadzona modernizacja jezdni. Planowane jest wykonanie elektroenergetycznej sieci napowietrznej oświetlenia ulicznego, chodników oraz elementów odwodnienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.