Są chętni na budowę drogi do Mazowsza

Otrębusy

Urząd gminy w Brwinowie otworzył oferty w przetargu na przebudowę ciągu ulic Piaseckiego, Poziomki i Malinowej, czy drogi dojazdowej do siedziby Mazowsza w Otrębusach.

Chęć wykonania tych prac zgłosiło siedem firm. Przedstawione przez nie oferty co prawda przekraczają kwotę przeznaczoną przez gminę na ten cel, ale w przypadku niektórych ta różnica nie jest wielka. – Przy tak małej rozbieżności chcemy zrobić tak, że na sesji, która zaplanowana jest na pierwszą połowę marca, jeszcze w okresie ważności ofert, poprosimy radnych o dołożenie pieniędzy. Chodzi o przesunięcie środków w budżecie, bo też inne przetargi nam trochę lepiej powychodziły. W tym przypadku nie chcemy powtarzać przetargu. Zależy nam na tym, aby prace przygotowawcze ruszyły przed wakacjami, a prace drogowe w momencie kiedy rozpocznie się okres wakacyjny w szkole i w Mazowszu – mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę całego ciągu od ul. Natalińskiej do siedziby Mazowsza w Otrębusach. Oznacza to, że zupełnie inaczej wyglądać będzie też ul. Piaseckiego, gdzie mieści się zespół szkół i przedszkole. Konieczność parkowania auta na nieutwardzonym poboczu odejdzie do przeszłości.

– Naprzeciwko szkoły podstawowej pojawi się około sto miejsc parkingowej do samej ul. Poziomki. Do tego ścieżka rowerowa za miejscami parkingowymi, chodnik przy szkole na całej długości do Mazowsza. Naprzeciwko Matecznika, tam gdzie są stare potężna drzewa, pojawi się około 40 miejsc parkingowych. Żadne drzewo nie zostanie wycięte, wykorzystamy luki między nimi – zaznacza brwinowski włodarz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Są chętni na budowę drogi do Mazowsza”

  1. Mieszkanka pisze:

    Chciałabym wiedzieć co stanie się z drzewami które rosną przy tych ulicach? Jaka ich cześć zostanie wycięta pod tę inwestycje? Nie ma nigdzie informacji dla mieszkańców co dokładnie jest planowane i jak będzie dokładnie wyglądało… podobno maja wyciąć ogromna cześć lasu przy tych drogach i dla tego jest taka cisza wokół tej inwestycji…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły