S8 pojedziemy w grudniu?

Region

Takie informacje płyną z urzędu gminy w Nadarzynie, gdzie odbyło się spotkanie z przedstawicielami GDDKiA oraz wykonawcy prac. Ciągiem głównym S8 od Paszkowa do Siestrzeni kierowcy pojadą od grudnia.

Jak przebiegło spotkanie? –Dyskutowaliśmy o postępach prac oraz terminach. Otrzymaliśmy zapewnienie, że jeśli aura pozwoli to do końca listopada na całej długości od Siestrzeni do Paszkowa z obu stron pojedziemy trasą główną. Wykonawca odda również do użytku węzeł Młochów/Stara Wieś. Niestety na całkowite oddania węzła Nadarzyn / Kajetany będziemy musieli poczekać do kwietnia 2019 roku. Wszyscy jesteśmy już bardzo zmęczeni inwestycją GDDKiA na terenie naszej Gminy i z niecierpliwością czekamy na zakończenie prac ( połowa 2019 roku) – informuje Dariusz Zwoliński, wójt Nadarzyna.

Władze gminy zgłosiły też swoje uwagi do postępów w pracach. – Od dłuższego czasu sygnalizujemy również inwestorowi (GDDKiA) konieczność zmian projektowych w obrębie prowadzonych prac. Dotyczy to m.in. doprojektowania: ścieżek rowerowych i doprowadzenia ich do już istniejących gminnych, zjazdów do posesji, budowy ronda na powiatowej ulicy Mszczonowskiej przy wiadukcie na Rusiec, budowy ścieżki rowerowej wzdłuż przebudowywanej ulicy Południowej i Kasztanowej na węźle Młochów/Stara Wieś, czy doprowadzenia w swoim terenie asfaltu do wykonanej właśnie siłami Powiatu i Gminy Nadarzyn drogi powiatowej ulica Klonowa. W tej rozgrywce liczymy na większą aktywność biernych dotychczas w tej materii władz powiatowych – dodaje włodarz Nadarzyna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.