Rzucali kamieniami w policjantów

Region

Funkcjonariusze z Grodziska Mazowieckiego w trakcie nocnej interwencji zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 17 do 20 lat. Mieszkańcy Warszawy wyzywali policjantów i rzucali w nich kamieniami. Za te przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny grodziskiej komendy około godziny 3.30 w nocy z 9 na 10 listopada otrzymał zgłoszenie o awanturze, do której doszło w jednym z domów w podgrodziskiej miejscowości. Zgłaszająca fakt kobieta poinformowała, że w trakcie towarzyskiej imprezy doszło do awantury. Jej sprawcami miało być sześciu młodych mężczyzn.

Na miejsce została wysłana załoga patrolowa. Gdy mundurowi dotarli pod wskazany adres z posesji wychodziła grupa mężczyzn, której dotyczyło zgłoszenie. Ma widok policjantów mężczyźni zaczęli wyzywać funkcjonariuszy i rzucać kamieniami, mimo tego mundurowi podjęli interwencje. Mężczyźni natomiast zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu mimo prób bezprawnej obrony przed policyjnymi czynnościami mężczyźni zostali zatrzymani.

Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 17-latek, 18-latek, trzech 19-latków i 20-latek są pod wpływem alkoholu. Młodzi mężczyźni mieli od 0,6 do 2 promili alkoholu. Cała szóstka usłyszy zarzuty znieważanie i czynnej napaści na funkcjonariuszy na służbie. Za te przestępstwa mężczyźni mogą trafić do wiezienia nawet na 10 lat. Prokurator zadecydował o objęciu sześciu mężczyzn policyjnym dozorem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.