Rządowy alert. Uwaga na silny wiatr!

Region

W sobotę wieczorem mieszkańcy naszego regionu otrzymali smsa z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem. Warto tę wiadomość potraktować poważnie. Dla powiatów pruszkowskiego i grodziskiego ogłoszono drugi stopień zagrożenia meteorologicznego.

Wiosenne przesilenie w tym roku zapowiada się gwałtownie. Silny wiatr towarzyszy nam od kilku dni, jednak w nocy z sobotę na niedzielę może być odczuwalny szczególnie dotkliwie. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców smsa z alertem pogodowym. – Uwaga! Dziś (9.03) wieczorem i w nocy bardzo silny wiatr. Unikaj otwartych przestrzeni. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Zostań w domu jeśli możesz – czytamy w wiadomości.

Ostrzeżenie drugiego stopnia m.in. dla powiatów pruszkowskiego i grodziskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. – Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach po południu do 80 km/h, a w drugiej połowie nocy do 110 km/h, z kierunków zachodnich. Początkowo w nocy wiatr będzie przejściowo słabszy, w porywach do 65 km/h – informuje IMGW.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Rządowy alert. Uwaga na silny wiatr!”

 1. an pisze:

  Powinni jeszcze dodać aby uważać na leżące na jezdnich gałęzie których nikt nie sprząta.

 2. WolF pisze:

  smsa nie dostałem, ale wiatr o 4 rano mnie obudził jak pewnie wielu innych mieszkańców.

 3. Sandra pisze:

  Dlaczego noe ma prądu w pruszkowie na ostoi?

 4. aaaaaaaaa pisze:

  Zobaczymy czy pogoda się sprawdzi w Pruuszkowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły