Ruszyły zgłoszenia do MRM

Pruszków

24 października rozpoczęło się przyjmowanie kandydatur do Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa. Natomiast pod koniec listopada odbędą się wybory.

Wszyscy chętni uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą już wysyłać swoje zgłoszenia do Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa. Ale jak to zrobić? Wystarczy zgłosić się do szkolnego samorządu lub sekretariatu w swojej szkole, wypełnić formularz, a następnie zebrać 10 podpisów poparcia. Kandydatury będzie można przekazywać Szkolnej Komisji Wyborczej do 28 października.

 

– Placówki gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne podzielono na 11 okręgów wyborczych. W każdym zostanie wybrany jeden kandydat. Łącznie w Młodzieżowej Radzie Miasta zasiądzie 24 członków. 13 z nich stanowić będą osoby z grupy inicjatywnej ds. powołania RM. To oni od początku uczestniczyli w pracach i pomagali wypromować ideę wśród innych uczniów – przedstawia Michał Landowski z Biura Rady Miejskiej w Pruszkowie.

 

Wybory odbędą się w listopadzie. MRM ma umożliwić młodzieży dokonywanie zmian w Pruszkowie i realizowanie własnych pomysłów. Ważnym elementem takiej działalności jest kontakt z przedstawicielami samorządu, dzięki czemu młody człowiek pobiera naukę i zdobywa cenne doświadczenie. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są w szkolnych sekretariatach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.