Ruszyły weekendowe kontrole

Region

Przed nami długi majowy weekend. Dla wielu osób to szansa na zasłużony odpoczynek. Planujemy wyjazdy, ale pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa na drogach. Nad stosowaniem się do zasad ruchu drogowego będzie czuwała policja.

Wzmożone kontrole policyjne rozpoczęły już dziś, 29 kwietnia, o godzinie 14:00 i potrwają do wtorku, 3 maja, do 22:00. – Majówka wiąże się z licznymi wyjazdami. Dlatego ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nad którymi na drogach będą czuwali policjanci – mówi asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Na drogach może być tłoczno, dlatego też policja nakazuje stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Warto również ściągnąć nogę z gazu. – Nigdy nie wiemy jak zachowa się kierowca jadący przed nami. Stosujmy się więc do zasady ograniczonego zaufania. Policjanci pojawią się na trasach wlotowych i wylotowych oraz głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze będą również obecni na drogach lokalnych – wyjaśnia asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Przede wszystkim funkcjonariusze będą zwracali uwagę na przekraczanie prędkości oraz trzeźwość. Policja apeluje o ostrożność. – Lepiej dojechać na miejsce kilka minut później i w całości niż spowodować kolizję. Apelujemy do kierowców, aby stosowali się do przepisów i nie ryzykowali brawurowych manewrów jak wyprzedzanie na trzeciego. Długi weekend to czas licznych spotkań. Jeśli następnego dnia nie mamy pewności, co do stanu trzeźwości warto udać się na najbliższy komisariat i przebadać się. Nie ryzykujmy, bo może skończyć się to tragicznie – zaznacza rzecznik pruszkowskiej policji.

Skoro wyjeżdżamy to musimy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu własnego mieszkania. Zamknijmy dokładnie drzwi, okna, zabierzmy ze sobą najważniejsze dokumenty. – Warto również poinformować sąsiada, że wyjeżdżamy i poprosić, żeby zwrócił uwagę na nasze mieszkanie – podaje asp. Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.