Ruszyły szczepienia w Podkowie

Podkowa Leśna

Jak co roku w lutym przypada szczyt zachorowań na grypę. Przed ciężkim przebiegiem choroby i groźnymi powikłaniami chronią szczepienia. Starsi mieszkańcy Podkowy Leśnej mogą z nich skorzystać bezpłatnie.

Tłumy w przychodniach i zapełnione oddziały wewnętrzne w szpitalach to niemal standardowy widok o tej porze roku. Od kilku lat luty jest miesiącem drastycznego wzrostu zachorowań na grypę. Bywa, że infekcję przechodzimy w miarę łagodnie, jednak w niektórych przypadkach może mieć ona wyjątkowo gwałtowny przebieg. Dlatego lekarze zachęcają do szczepień profilaktycznych. Co prawda nie dają one gwarancji, że nie zachorujemy, ale sprawiają że dolegliwości nie będą tak uciążliwe i niebezpieczne.

Część samorządów wspiera akcje szczepień przeciwko grypie. W zeszłym roku bezpłatne dawki można było przyjąć m.in. w Brwinowie. Teraz taka możliwość jest w Podkowie Leśnej.

– W związku z informacjami w mediach o nadchodzącej fali zachorowań na grypę, wznowiona zostanie akcja bezpłatnych szczepień dla grupy mieszkańców Podkowy Leśnej: kobiet od 60-go roku życia i mężczyzn od 65-go roku życia – informuje podkowiański urząd miejski.

Akcja potrwa do 31 marca. Szczepienia wraz ze wstępną kwalifikacją przez lekarza wykonywane są w NZOZ BASIS przy ul. Błońskiej 46/48 w godzinach od 10.00 do 18.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.