Ruszyły przygotowania do przebudowy 579

Grodzisk Maz.

Przebudowa DW 579 od Grodziska do Radziejowic to wyczekiwana przez kierowców inwestycja. Wykonawca prac został wybrany już w ubiegłym roku. Sprawdziliśmy jak idą przygotowania do startu prac.

Droga zostanie przebudowana na odcinku od ul Grottgera w Grodzisku Mazowieckim aż do Radziejowic. – W ramach inwestycji m.in. zostanie poszerzona i wzmocniona istniejąca nawierzchnia drogi, przebudowane zostaną obiekty inżynierskie oraz skrzyżowania z drogami podporządkowanymi. Wykonane zostanie odwodnienie jezdni oraz zjazdy na nieruchomości. Mieszkańcy zyskają chodniki i ścieżki rowerowe, oraz nowe przejścia dla pieszych, które zostaną wyposażone w elementy bezpieczeństwa ruchu, czyli azyle dla pieszych. Nowa droga będzie dostosowana do obsługi ruchu tranzytowego – podkreślają drogowcy.

Wykonawca na plac budowy został wprowadzony w grudniu, ale właściwe roboty jeszcze się nie rozpoczęły. Na jakim etapie są przygotowania? – Aktualnie prowadzona jest wycinka drzew i zakrzewień – poinformowała nas Monika Burdon, rzecznik rasowy MZDW.

Póki co, kierowcy mogą więc korzystać z drogi bez większych przeszkód. Utrudnienia pojawią się dopiero, gdy drogowcy rozpoczną właściwe roboty. – Prace rozpoczną się po zatwierdzeniu czasowej organizacji ruchu. Projekt jest aktualnie opiniowany. O terminie rozpoczęcia robót drogowych będziemy informować – dodaje Burdon.

Za wykonanie wszystkich prac odpowiada firma Skanska, która wygrała przetarg. Koszt inwestycji to przeszło 70 mln zł. Prace na DW 579 mają zakończyć się pod koniec lipca 2020r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Ruszyły przygotowania do przebudowy 579”

  1. Gontar pisze:

    Tam gdzie gmina zaprzyjaźniona z PSL to inwestycje idą a w WPR wiadukcik ma być węższy niż obecny, wybudowany w latach 60′.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły