Ruszyło głosowanie w Podkowie i Ożarowie

Region

Mieszkańcy Podkowy Leśnej i Ożarowa głosują dziś w sprawie powiększenia Warszawy o ich gminy. Lokale wyborcze zostały otwarte o godz. 7.00.

W Podkowie pytania referendalne są dwa: „Czy jesteś za utrzymaniem samodzielności Podkowy Leśnej jako odrębnej jednostki samorządu terytorialnego z dotychczasowymi kompetencjami samorządowymi?” i „Czy jesteś za tym, aby Podkowa Leśna na zasadzie dobrowolności zacieśniała w interesie mieszkańców współpracę z samorządami Warszawy i otaczających ją gmin?”.

Mieszkańcy Ożarowa odpowiedzą :„Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m.st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Ożarów Mazowiecki?”.

W obu gminach głosowanie rozpoczęło się o godz. 7.00 i zakończy o 21.00. Od północy w piątek do zamknięcia lokali w niedzielę obowiązuje cisza referendalna, czyli zakaz agitacji na „tak” lub na „nie”.

Lista okręgów wraz z miejscami głosowania dostępna jest tu dla Podkowy i tu dla Ożarowa.

Przypomnijmy, że to jedyne gminy w naszym regionie, które nie odwołały plebiscytów po wycofaniu z Sejmu kontrowersyjnego projektu ustawy o ustroju m. st. Warszawy. Z referendów w tej sprawie zrezygnowano w Pruszkowie, Grodzisku, Milanówku, Brwinowie, Michałowicach i Piastowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.