Ruszyło Centrum Dialogu Społecznego

Pruszków

Zamiast uroczystego przecięcia wstęgi, było symboliczne przekazanie kluczy. W taki sposób starosta pruszkowski Maksym Gołoś zainaugurował działalność Centrum Dialogu Społecznego.

Czym jest centrum? To miejsce stworzone z myślą o organizacjach pozarządowych i osobach, które chcą stworzyć coś dla lokalnej społeczności. Lokal przy ul. Drzymały 5 będzie miejscem na warsztaty, spotkania czy szkolenia. Tu właśnie mają się rodzić nowe akcje i wydarzenia. Podobne centra działają już na terenie rozmaitych gmin. CDS w Pruszkowie to pomysł nowatorski, bo jego zasięg obejmuje nie jedną gminę, a cały powiat.

W trakcie inauguracyjnego spotkania starosta oraz społecznicy podpisali „Deklarację dobrej woli, dialogu i współpracy” – Dziś mija dokładnie rok odkąd zostałem starostą powiatu Pruszkowskiego Pamiętam, że gdy obejmowałem to stanowisko zadeklarowałem i staram się tego twardo trzymać, że będę bardzo duży nacisk kładł na dialog społeczny – mówił Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. – Centrum Dialogu Społecznego jest efektem wielu przemyśleń, prac wizyt studyjnych i bardzo kompleksowego podejścia do trzeciego sektora i dialogu społecznego. Oprócz tego miejsca, które udało się stworzyć i dziś oficjalnie otwieramy możemy się pochwalić inicjatywą uchwałodawczą, która została wpisana do statutu powiatu pruszkowskiego, inicjujemy prace związane z powołaniem powiatowej rady rozwoju,w której rezerwujemy miejsce również dla organizacji pozarządowych – dodał.

CDS to nie tylko miejsce w którym spotykać się będą członkowie poszczególnych stowarzyszeń. Społecznicy mogą również liczyć na wsparcie merytoryczne przy pozyskiwaniu środków na działalność czy zdobywaniu sponsorów. Tu mogą wymieć się doświadczeniami i wzajemnie wspierać swoje pomysły.  – Jeżeli to miejsce będzie puste i nie będzie pracować utraci ono sens swojego istnienia. Ale głęboko wierzę w to, że ten pomysł jest dobry i się sprawdzi – zaznaczył Gołoś.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.