Ruszyli z montażem progów

Milanówek

Milanówek nosi się z zamiarem montażu progów zwalniających na ulicach. Miasto przeprowadziło konsultacje społeczne i pracuje nad lokalizacjami „spowalniaczy”.

W kwestii progów dla urzędu ważne jest zdanie mieszkańców. Magistrat otrzymał wiele wyrazów poparcia dla uspokojenia ruchu na milanowskich ulicach. Przeprowadzono konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mogli określić, gdzie progi są najbardziej potrzebne. Nie brakowało wniosków zawierających inne miejsca niż zaproponowane przez urząd.

Milanowski magistrat zajął się weryfikacją otrzymanych uwag i zapowiadał, że po otrzymaniu zatwierdzenia projektu stałej organizacji ruchu przez starostwo powiatowe wykonawca rozpocznie prace. Pierwsze efekty już są, co dalej? – W wyniku konsultacji dotyczących lokalizacji progów spowalniających ustalono wstępnie kilka lokalizacji, dotychczas wybudowane zostały spowalniacze w ulicach: Staszica (2 szt.), Wojska Polskiego (1 szt.) i Wspólnej (1 szt.). W najbliższym czasie po uzyskaniu zatwierdzenia zamiany stałej organizacji ruchu przez Starostę Grodziskiego wykonane zostaną kolejne progi: w ul. Prostej (3 szt.) i w ul. Partyzantów (2 szt.) – podaje Adam Adamczyk, p.o. kierownika technicznej obsługi miasta.  

Na tym jednak nie koniec. Prawdopodobnie progi pojawią się w kolejnych lokalizacjach. – W okresie od 12 do 19 sierpnia konsultacjom poddawane są lokalizacje spowalniaczy na ulicach Piotra Skargi i Chrzanowskiej – informuje Adamczyk.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.