Ruszyła budowa lotniska w Modlinie

Region

Po blisko 20 latach dziś ruszyła budowa lotniska w Modlinie - podaje Życie Warszawy. Inwestycje chcą jednak zablokować ekolodzy.

Budowa lotniska to jedną z najbardziej opóźnionych i zarazem najbardziej potrzebnych inwestycji transportowych w Polsce. Kamień węgielny poświęcił biskup Sławoj Leszek Głodź już w 1991 roku. Jednak budowa ruszyła dopiero dziś. Mimo tego opóźnienia przygotowano jednak uroczystość z wystąpieniami ministrów, wojewody, marszałka i innych oficjeli.

Z reguły rozpoczęcie budowy zaczyna się od uroczystego wbicia łopaty. Jednak budowa lotniska jest dużą inwestycja, dlatego jej uroczyste rozpoczęcie zacznie się od otwarcia bramy i wjazdu ciężkiego sprzętu.

Przeciwni tej inwestycji są jednak ekolodzy, którzy protestują przeciwko lokalizacji lotniska. Obecnie toczy się sprawa odwołania od decyzji środowiskowej przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym. Ekolodzy podkreślają, że inwestor nie ma praw do rozpoczęcia budowy.

Planowo port lotniczy w Modlinie ma obsługiwać blisko 1,5 mln pasażerów rocznie. Dodatkowo w przeciwieństwie do lotniska Chopina ma działać przez cała dobę. Port ma przyciągnąć tanie linie lotnicze i loty czarterowe. Lotnisko ma być gotowe przed Euro 2012 jednak eksperci wątpia w tą możliwość.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.