Ruszyła zbiórka podpisów pod referendum w Pruszkowie

Pruszków

Obywatelska grupa inicjatywna, zawiązana na rzecz przeprowadzenia w Pruszkowie referendum w sprawie tzw. „wielkiej Warszawy”, rozpoczęła zbiórkę podpisów pod swoim wnioskiem. Potrzeba ich 4,5 tys.

O pomyśle, aby swoją opinię na temat kontrowersyjnego projektu ustawy o ustroju m. st. Warszawy mieszkańcy wyrazili przy urnach wyborczych informowaliśmy kilka dni temu. Jego autorzy dopełnili już wszystkich formalności zgłaszając inicjatywę w urzędzie miasta i rozpoczynają zbiórkę podpisów. – Wczoraj pod koniec dnia grupa inicjatywna złożyła odpowiednie dokumenty, prezydent przyjął zgłoszenie i od tego momentu podpisy można zbierać. Służą do tego specjalne formularze z nazwiskami wszystkich inicjatorów. Trzeba na nich wpisach imię, nazwisko, pesel, adres zamieszkania, data udzielenia poparcia i własnoręczny podpis – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Zgodnie z prawem czas na uzyskanie wymaganej liczby 4,5 tys. podpisów to 60 dni. Niewykluczone jednak, że uda się to zrobić dużo szybciej. – Formularze można pobrać z biura rady miejskiej, wkrótce będą one dostępne także na stronie internetowej urzędu, można napisać też do mnie za pośrednictwem Facebooka podając adres mailowy i wtedy taki formularz prześlę – dodaje wiceprezydent Kurzela. – Wszystkie podpisy będą weryfikowane pod kątem autentyczności, zawsze też mogą zdarzyć się pomyłki np. w numerze pesel, więc tych podpisów powinno być około 5 tys. – zaznacza.

Referendum mogłoby odbyć się na początku czerwca, w rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do sejmu i senatu z 1989 r. – Możliwy termin do 4 czerwca, bardzo symboliczna data – mówi Andrzej Kurzela.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.