Ruszyła Szlachetna Paczka

Region

Wystartowała 15. edycja akcji Szlachetna Paczka. Każdy może wybrać rodzinę, dla której przygotuje świąteczny podarunek. Sprawdź jak pomóc!

W poprzedniej edycji akcji udział wzięło niemal 1 mln Polaków. Udało się pomóc ponad 19,5 tys. rodzin, które dzięki wsparciu ludzi dobrej woli mogli spędzić święta w przyjemniejszej atmosferze. W akcję zaangażowanych jest 12 tys. wolontariuszy i liczba ta stale rośnie.

Szlachetna Paczka obecna jest również w naszym regionie. Każdy może zostać darczyńcą. Wystarczy z internetowej bazy wybrać rodzinę, której chcemy pomóc. Następnym krokiem jest przygotowanie paczki. Każda rodzina ma swoją listę potrzeb i posiada swojego wolontariusza, który służy wsparciem. Szczegółowe informacje dotyczące przygotowania paczki znajdują się na stronie szlachetnapaczka.pl.

Już są pierwsze deklaracje pomocy dla rodzin z naszej okolicy. Znaleźli się darczyńcy dla 34 rodzin z Grodziska, 26 z Brwinowa, 25 z Nadarzyna i Michałowic, 17 z Milanówka, 4 z Pruszkowa. W kolejce są następne. Na wsparcie oczekują dwie rodziny z Grodziska Mazowieckiego, a także rodziny z Pruszkowa, Brwinowa, Nowej Wsi oraz Podkowy Leśnej. – Dla części rodzin znaleźli się darczyńcy, którzy przygotują paczki. My cały czas odwiedzamy rodziny, rozmawiamy z nimi i przygotowujemy informację o nich. Liczba potrzebujących na pewno jeszcze wzrośnie. Gdy paczki będą gotowe ponownie odwiedzimy rodziny i dostarczymy do ich domów upominki – tłumaczy Bartosz Żaczkiewicz, lider pruszkowskiej Szlachetnej Paczki.

Paczkę należy dostarczyć do właściwego magazynu w dniach 12-13 grudnia.

Adresy magazynów Szlachetnej Paczki w naszym regionie:

Brwinów, ul. Żwirowa 1 
Grodzisk Mazowiecki, ul. Westfala 3
Milanówek, ul. Piasta 14
Nowa Wieś, ul. Główna 2
Pruszków, ul. Hubala 4

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.