Ruszyła Pruszkowska Karta Mieszkańca

Pruszków

Można już składać wnioski o wydanie Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Jej posiadacze zapłacą mniej za przejazdy autobusami linii miejskich.

Mieszkańcy Pruszkowa zastanawiali się, kiedy program wystartuje. Urząd zapowiadał, że przyjmowanie wniosków oraz wydawanie kart ruszy w kwietniu. Następnie termin przesunięto na maj, jednak bez efektu. W końcu zapowiedziano, że wydawanie PKM ruszy w czerwcu. Tak też się stało – Od dziś wydawana jest Pruszkowska Karta Mieszkańca – poinformował urząd na swoim fanpage’u.

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać PKM? Najpierw należy złożyć wniosek, co można uczynić w urzędzie miejskim w pokojach 22, 23 i 30 w godzinach 8.00-16.00. Punkt wydawania kart został uruchomiony także w pływalni Kapry. Wnioski można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-20.00. Mieszkańcy będą mogli wysłać formularz również drogą elektroniczną. Co ważne, karty wydawane są w dniu złożenia wniosku.

O Pruszkowską Kartę Mieszkańca mogą ubiegać się osoby, które rozliczają się w miejscowym urzędzie skarbowym i mieszkają w Pruszkowie. Wydawana jest niezależnie od osiąganych dochodów. Dodatkowo nie ma konieczności posiadania meldunku w Pruszkowie.

Posiadacze karty będą mogli korzystać z ulg na przejazdy autobusami linii miejskich. Koszt biletu wyniesie dla nich 1 zł. Miasto prowadzi rozmowy z innymi podmiotami w sprawie kolejnych zniżek dla mieszkańców. 

Warto przypomnieć, że w naszym regionie podobne udogodnienia wprowadziły m.in. Nadarzyn i Grodzisk Mazowiecki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.