Ruszyła modernizacja Willi Millera

Piastów

Mowa o zabytkowym budynku zlokalizowanym przy ul. Bohaterów Wolności 23 w Piastowie. Rozpoczęły się prace związane z modernizacją tego obiektu, który odzyska swój dawny blask.

Na początku września informowaliśmy o tym, że piastowskiemu magistratowi udało się rozstrzygnąć przetarg na remont zabytkowej Willi Millera. To budynek, w którym przed laty swoją siedzibę miała szkoła podstawowa, potem stała się „domem” dla harcerzy z hufca ZHP w Piastowie. Przez lata nie doczekała się jednak generalnego remontu, a od jakiegoś czasu stała pusta…

Wreszcie machina ruszyła. Wykonawca rozpoczął remont od robót rozbiórkowych. Najpierw musi wyburzyć ścianki działowe, usunąć wewnętrzną stolarkę drzwiową, skuć posadzki i parkiety, by później zacząć właściwą odnowę.

Jak dowiadujemy się z urzędu miasta, następnym etapem będzie przygotowanie elementów instalacji wewnętrznych do montażu oraz roboty murarskie (wylewki stropów i posadzek) i izolacyjne.

Inwestycja pochłonie ponad 4,7 miliona zł. Piastowski magistrat wywalczył spore, kilkumilionowe dofinansowanie na odnowienie tego budynku. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na koniec grudnia 2019 roku.

Docelowo Willa Millera ma stać się m.in. siedzibą filii biblioteki publicznej, harcerstwa wraz z „harcówką”, domu dziennego pobytu dla seniorów oraz ogólnodostępnej świetlicy środowiskowej Centrum Dialogu „Pokolenia”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.