Ruszyła budowa hali sportowej

Brwinów

W Brwinowie rozpoczęła się budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. – Teren budowy ogrodzony, pawilon zaplecza budowy posadowiony, trwają pierwsze prace przygotowawcze – poinformował burmistrz Arkadiusz Kosiński.

O przygotowaniach do tej inwestycji informowaliśmy kilkukrotnie. Powstanie nowoczesnego obiektu pochłonie ponad 9 mln zł. Ale nie będzie to zwykła hala sportowa, lecz pierwsza tego typu w naszej części Mazowsza. Projekt opracowano w nowoczesnej technologii pasywnej. Charakteryzuje się ona minimalnym zużyciem energii w trakcie eksploatacji.

Jak będzie wyglądała hala? Znajdzie się w niej boisko o wymiarach 44,75 na 22,5 metra. Pole gry zostanie wyposażone w kurtyny zapewniające możliwość podziału na trzy części w celu tworzenia boisk treningowych do koszykówki, siatkówki i innych dyscyplin. W środku zaplanowano także siłownię o powierzchni 90 m. kw, cztery szatnie, pokoje trenerów, salę masażu. Nie zabraknie oczywiście widowni z 224 miejscami siedzącymi. Budynek będzie miał trzy nadziemne kondygnacje.

W ramach przedsięwzięcia przebudowa czeka też budynek gimnazjum. Chodzi o naprawę wad konstrukcyjnych istniejącej siedziby szkoły. – Budynek został wybudowany bez toalet. Uczniowie gimnazjum korzystają z nich w sąsiednim budynku szkoły podstawowej. Ma przeszklony dach, który nastręcza nam mnóstwo problemów. W słoneczne dni w maju i czerwcu temperatura na korytarzu na piętrze budynku przekracza 30 st. C, a po kilku latach użytkowania dość często musimy borykać się z nieszczelnościami i przeciekaniem wody – tłumaczył po podjęciu decyzji o połączeniu prac burmistrz Kosiński.

Całość ma być gotowa do końca czerwca 2017 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.