Ruszył rower miejski w Michałowicach

Michałowice

31 marca uruchomiono wypożyczalnie rowerów na terenie gminy Michałowice – łącznie sześć samoobsługowych stacji, a w nich 55 rowerów. Są tandemy i rowery familijne, którymi przewieziecie nawet czworo dzieci!

– System Rower Gminny uruchamiamy już po raz trzeci – powiedział wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. – Z roku na rok mamy coraz więcej wypożyczeń, dlatego też system jest systematycznie rozbudowywany. Do końca kwietnia zostanie uruchomiona kolejna siódma stacja przy strefie rekreacji w Michałowicach. Natomiast do końca maja na wszystkich stacjach i w rowerach pojawią się elektrozamki, które znacznie usprawnią wypożyczanie i zwrot roweru – dodał.

Zasady korzystania z Roweru Gminnego nie zmienią się. Bezpłatne pozostaje każde wypożyczenie nieprzekraczające 12 godzin. Każda kolejna godzina wypożyczenia kosztuje 10 złotych. Rower można wypożyczyć za pomocą samoobsługowego terminala zamontowanego przy każdej z sześciu stacji lub korzystając z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Użytkownik otrzymuje kod do zamka szyfrowego, za pomocą którego może odpiąć rower i po przejażdżce go zabezpieczyć. Procedura ta się zmieni – po wyposażeniu stacji i rowerów w elektrozamki.

– Rower Gminny Michałowice, podobnie jak jego odpowiedniki w Konstancinie-Jeziornie i Piasecznie, jest elementem sieci komunikacji publicznej w aglomeracji warszawskiej. Ze wszystkich systemów Nextbike można korzystać za pomocą jednego konta, co jest bardzo wygodna dla osób, które często przemieszczają się między miejscowościami, np. Michałowicami i Warszawą – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Roweru Gminnego Michałowice.

Na razie system w gminie nie będzie umożliwiał dojazdu rowerem do warszawskich stacji Veturilo, ale niedługo powinno się to zmienić. – Gmina Michałowice podpisała wstępną deklarację o współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie oraz Miastem Pruszków. Docelowo ma nastąpić integracja warszawskiego, pruszkowskiego i naszego systemu samoobsługowych wypożyczalni rowerów –  oznajmił  Krzysztof Grabka, wójt gminy.

Wówczas użytkownicy wszystkich systemów będą mogli wypożyczyć i oddać rower na dowolnej stacji na terenie tych miast i gminy Michałowice.

Aby skorzystać z Roweru Gminnego Michałowice wystarczy mieć zarejestrowane konto w dowolnym systemie Nextbike lub należy założyć nowe,  wchodząc na stronę internetową rower.michalowice.pl i po kliknięciu przycisku „rejestracja” – wprowadzając swoje dane. Co ważne, konto jest aktywne, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 złotych. Z tych pieniędzy ściągane są opłaty za dłuższe wypożyczenia.

Stacje Roweru Gminnego Michałowice: Reguły – Urząd Gminy Michałowice, WKD Komorów, WKD Michałowice, WKD Nowa Wieś, WKD Opacz-Kolonia, Zalew Komorowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.