Ruszył remont uszkodzonego przepustu

Nadarzyn

Pod koniec listopada fragment ul. Nad Utratą w Walendowie został zamknięty dla ruchu. Wszystko przez awarii przepustu pod drogą. W ostatnich dniach wystartowały prace remontowe.

W połowie listopada informowaliśmy, że przepust pod ul. Nad Utratą w Walendowie uległ awarii. Z uwagi na obfite poziom wód znacznie się podniósł. Konary, gałęzie i liście zatkały przepust, a woda podmyła konstrukcję drogi. Jezdnia w jednym miejscu praktycznie się zapadła. Dlatego zarządca drogi, czyli pruszkowskie starostwo powiatowe, zdecydował o zamknięciu drogi dla ruchu.

Starostwo w ekspresowym tempie znalazło firmę, która zajmie się remontem przepustu w Walendowie. Roboty już wystartowały. – Najprawdopodobniej to działalność bobrów w okolicy rzeki doprowadziła do zatkania biegnących pod drogą przepustów. W efekcie nastąpiło znaczne podniesienie poziomu wody i podmycia wyremontowanej w 2016 roku drogi. Po przeprowadzeniu analizy i przygotowaniu planu działań, wystartowały prace, które według zapewnień wykonawcy potrwają do około 22 grudnia. Z uwagi na utrzymujący się wysoki stan wody i niesprzyjającą pogodę prace mogą się nieznacznie wydłużyć – informuje pruszkowskie starostwo powiatowe, które jest zarządcą drogi.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.