Ruszył przetarg na remont Willi Millera

Piastów

Zgodnie z zapowiedziami piastowski urząd szykuje się do remontu i przebudowy jednego z ważniejszych zabytków na terenie Piastowa. Ogłoszono właśnie przetarg na wykonanie prac w Willi Millera.

To kolejny ważny krok, aby to miejsce odzyskało należny mu blask. Przypomnijmy, że w marcu tego roku władzom Piastowa udało się pozyskać kilkumilionowe dofinansowanie na wykonanie remontu Willi. Teraz poszukiwany jest wykonawca prac.

Zakres przedsięwzięcia jest bardzo duży. Nic dziwnego, bowiem stan budynku pozostawia bardzo wiele do życzenia. Co dokładnie zapisano w przetargu? M.in. rozbiórkę ogrodzenia od strony ulicy Bohaterów Wolności wraz z bramą wjazdową i furtką, skucie tynków, odgrzybienie i osuszenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, rozbiórkę ścianek działowych, stropów drewnianych.

W budynku pojawią się nowe instalacje elektryczne, nowoczesna kotłownia, pełne wyposażenie konieczne w przypadku obiektów użyteczności publicznej. Do tego oczywiście wymiana okien i innych elementów, które nie nadają się do dalszego użytku. Przed Willą pojawi się parking, a cały teren zostanie zagospodarowany zielenią.

Remont ma zakończyć się w listopadzie przyszłego roku. O ile oczywiście uda się pomyślnie rozstrzygnąć przetarg na wykonanie prac.

A jakie plany wobec wyremontowanej Willi Millera mają władze miasta? – Rewitalizacja tego obiektu i terenów otaczających pozwoli udostępnić nowoczesna siedzibę dla hufca ZHP. W Willi Millera znajdzie się też miejsce na filię biblioteki publicznej, a także na miejsce spotkań dla seniorów – mówił nam kilka tygodni temu Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.