Ruszył przetarg na 26 km ścieżek rowerowych

Region

Już wkrótce w kilku miejscowościach naszego regionu przybędzie ścieżek rowerowych z prawdziwego zdarzenia. Gminy wspólnie wywalczyły dotację na ich budowę, a teraz poszukują wykonawcy tego zadania.

Przypomnijmy, że we wspólnym przesięwzięciu uczestniczy 6 gmin: Grodzisk Mazowiecki, Żyrardów, Milanówek, Podkowa Leśna, Pruszków i Michałowice. Razem udało im się uzyskać dofinansowanie w ramach projektu pod skomplikowaną nazwą „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminach południowo-zachodniej części Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych – Etap I”.

Łącznie we wszystkich wspomnianych miejscowościach powstanie ponad 26 kilometrów ścieżek dla jednośladów. W Grodzisku m.in. wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 719 od ul. Teligi do granicy z Milanówkiem, wzdłuż ulicy Bartniaka do Parku Skarbków, 1 Maja do Bartniaka, Traugutta do Matejki. W Michałowicach m.in. na odcinku Pęcickiej, Kastanowej i Środkowej. W Podkowie m.in. wzdłuż ulicy Jelenia. W Pruszkowie w pasie drogowym m.in. ul. Bolesława Prusa i ul. Bohaterów Warszawy. W Milanówku wzdłuż Grudowskiej do Inżynierskiej. To oczywiście tylko kilka z odcinków uwzględnionych w przetargu.

Według planu inwestycja ma rozpocząć się we wrześniu tego roku i zakończyć w czerwcu 2018 r. O ile uda się pomyślnie zakończyć procedurę przetargową i wyłonić wykonawcę. Na propozycje urząd gminy w Grodzisku (bo to on jako lider projektu prowadzi postępowanie) czeka do 12 lipca.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.