Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie wymiany pieca

Pruszków

Pruszkowski urząd miasta prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie wymiany pieca. Można ubiegać się nawet o 8 tys zł.

Dotacje na wymianę instalacji grzewczych i starych pieców to element walki ze smogiem. Zimą jakość powietrza dramatycznie pogarsza się, poziom szkodliwych pyłów bywa przekroczony o kilkaset procent. Część winy za to ponoszą przydomowe piece, mające lata świetności dawno za sobą, w których pali się wszystkim, także tym, co surowo zabronione.

Do zmiany tych nawyków i wymiany pieca na nowy mieszkańców zachęcać mają dotacje. 1 lutego rozpoczął się nabór wniosków o ich udzielenie. Czas na złożenie odpowiednich dokumentów jest do końca miesiąca. – Od 1 do 28 lutego w Kancelarii Urzędu Miasta Pruszkowa przyjmowane będą wnioski o udzielenie dotacji celowej na zadanie służące ochronie powietrza związane z wymianą kotłów. Dofinansowanie (w wysokości 75 proc. poniesionych kosztów zakupu pieca, ale nie więcej niż 8 000 zł) można uzyskać w przypadku likwidacji pieca węglowego i zastąpieniu go przez nowe źródło opalane paliwem gazowym, olejowym lub biomasą lub zastąpieniu pieca gazowego, olejowego lub opalanego biomasą źródłem ciepła o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła – czytamy w komunikacie pruszkowskiego magistratu.

W pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski związane z likwidacją pieców węglowych. Niezbędne formularze można pobrać w wersji papierowej w kancelarii urzędu lub w wersji elektronicznej – dostępnej tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.