Ruszył budżet, wniosków nie ma

Podkowa Leśna

Mieszkańcy Podkowy Leśnej mają do rozdysponowania 100 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Od 10 czerwca mogą składać wnioski, jednak nie kwapią się do tego.

Podkowa niejako debiutuje z budżetem obywatelskim. Dla mieszkańców jest to nowość, ale miasto zadbało, aby przekazać wszystkim niezbędną wiedzę. Podczas Festiwalu Otwarte Ogrody w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej urząd przygotował ogród partycypacyjny. – Nie brakowało osób, które przychodziły i zadawały pytanie dotyczące budżetu obywatelskiego. Staraliśmy się przekazać mieszkańcom niezbędne wiadomości na ten temat – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Pytań nie brakowało, a więc można było spodziewać się, że do drzwi urzędu zapukali już pierwsi wnioskodawcy. Jednak nie. – Jeszcze nie ma projektów. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie. Wcześniej mieszkańcy mogli przychodzić we wrześniu na komisję i zgłaszać swoje pomysły. Teraz niejako próg wymagań wzrósł. Trzeba dać z siebie nieco więcej. Nie obędzie się bez przygotowania projektu i zebrania podpisów od osób popierających go – wyjaśnia burmistrz Podkowy.

Mieszkańcy na składanie projektów mają czas do 15 lipca. Warto dodać, że swoje pomysły mogą zgłaszać osoby, które ukończyły 13. rok życia.

Podkowiański włodarz wierzy, że wnioski pojawią się, ale rozważa również sytuację, w której ich nie będzie. – Wtedy przygotujemy inną formę, aby wykorzystać środki przeznaczone na budżet obywatelski. Myślę, że ogłosimy konkurs, żeby nie tracić energii obywatelskiej i zaangażować mieszkańców w życie miasta – tłumaczy Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.