Ruszy remont pałacu w Brwinowie

Brwinów

Zabytkowy brwinowski pałac Wierusz-Kowalskich doczekał się ponownego wyboru wykonawcy remontu. Umowa jest już podpisana, prace ruszą niebawem.

Ten piękny obiekt w Parku Miejskim nie miał dotąd szczęścia. Poprzedni wykonawca zszedł z placu budowy w połowie ubiegłego roku. Z powodu opóźnień i roszczeń finansowych wybiegających poza ustaloną kwotę gmina zdecydowała się wówczas rozwiązać umowę z firmą prowadzącą renowację pałacu. Od tego momentu rozpoczęło się poszukiwanie wykonawcy, który dokończy dzieło.

I tu znów pojawiły się kłopoty. W kolejnych przetargach pojawiały się zbyt wysokie oferty. Teraz jednak znów pojawia się nadzieja, że pałac zacznie odzyskiwać dawny blask. Za ponad 8,7 mln zł tego zadania podejmie się firma z Lublina.

Termin zakończenia prac to połowa 2020 r. I musi zostać dotrzymany. Na przeprowadzenie remontu gmina otrzymała bowiem 3 mln zł dofinansowania, które ma być rozliczone najpóźniej we wrześniu przyszłego roku.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Ruszy remont pałacu w Brwinowie”

 1. Ttt pisze:

  Postaw sobie tojtoja i kup samochód terenowy. Wiecznie źle!!!

 2. Kkk pisze:

  Szkoda was i szkoda czasu czytać takie komentarze. Poczekajcie na ścianę płaczu to będziecie zadowoleni

 3. Mikołaj pisze:

  Jakże szkoda tych milionów na zakup i remont Pałacu, a jeszcze przecież jest park i inne budynki do remontu/rozbiórki. Już prawie 15 mln poszło, w tym gmina dostala niewiele dofinansowania. Za tyle pieniędzy można byłoby zrobić kanalizację tam gdzie jej nie ma, albo wyremontować większość głównych dróg gminnych. Zbudować szkołę… szkoda, że burmistrz musi po sobie zostawić „pomnik”…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły