Ruszają przygotowania do II budżetu obywatelskiego

Pruszków

Mieszkańcom Pruszkowa spodobała się idea budżetu obywatelskiego. Choć na efekty pierwszej edycji, czyli realizację zadań trzeba poczekać jeszcze parę miesięcy, to miasto już ogłasza nabór wniosków do drugiej tury.

Pomysł utworzenia budżetu obywatelskiego w Pruszkowie początkowo nie spotkał się z akceptacją włodarzy, którzy twierdzili, że mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły bezpośrednio do budżetu miasta. Ich zdaniem nie potrzebne było wydzielanie odrębnej puli pieniędzy na zgłaszane przez pruszkowian przedsięwzięcia. Jednak po kilku latach zmienili decyzję i postanowili wdrożyć tę formę współpracy z mieszkańcami.

Przygotowania do wdrożenia budżetu partycypacyjnego trwały dość długo. Ale opłaciło się czekać. Dzięki konsultacjom, spotkaniom i wytężonej pracy udało się stworzyć podwaliny pod wspomniany budżet. Regulamin, podział miasta na obszary oraz rozdzielenie kwoty na wydzielone tereny i w końcu zgłaszanie projektów i głosowanie – to wszystko trwała blisko dwa lata.

Rok 2017 jest pierwszym, w którym będą realizowane zwycięskie projekty. Jak sprawdził się budżet będzie można ocenić dopiero pod koniec bieżącego roku. Władze miasta nie chcą jednak czekać i już ogłaszają nabór wniosków do drugiej edycji budżetu obywatelskiego!

Już 1 lutego dowiemy się jaka będzie wysokość budżetu obywatelskiego w 2018 r. Dwa dni później poznamy kwoty jakie przypadną poszczególnym obszarom (jest ich 7). Od 4 lutego do 17 marca 2017 roku będzie można zgłaszać projekty, ich pełna lista zostanie opublikowana 22 maja. Głosowanie ruszy już 27 maja i potrwa do 25 czerwca. Wyniki głosowania poznamy 30 czerwca, a już 4 lipca dowiemy się, które projekty zostaną zarekomendowane do realizacji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.