Rusza szkolenie dotyczące dopalaczy

Region

Szkolenie dotyczące problemu dopalaczy zostało w pełni dopracowane. Jako pierwsi z prezentacją w ubiegły wtorek zapoznali się dyrektorzy, pedagodzy, psychologowie i metodycy pruszkowskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Spotkanie grona pedagogicznego z funkcjonariuszami straży miejskiej odbyło się w miniony wtorek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Po wspólnych rozmowach szkoleniowa prezentacja została wzbogacona o dodatkowe elementy. Wszystko po to, by uatrakcyjnić, podnieść wartość merytoryczną szkolenia, w którym prawdopodobnie od przyszłego tygodnia będą uczestniczyć uczniowie pruszkowskich szkół.

Pomysłodawca i autor szkolenia, Piotr Deputowski, kierownik pruszkowskiej sekcji ds. profilaktyki SM nie kryje, że zależało mu na zaprezentowaniu i omówieniu projektu szkoleniowego z ciałem pedagogicznym. Dlatego tak istotnym element spotkania była dyskusja. Uczestnicy dzielili się spostrzeżeniami na temat prezentacji adresowanej do uczniów i ich rodziców. – Dla mnie taka burza mózgów była bardzo ważna. Padło kilka ciekawych propozycji o rozszerzenie prezentacji o dodatkowe elementy. Zainspirowała mnie pani psycholog ze Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Gomulińskiego. Zaproponowałaby zamieścić też opinie młodzieży na temat dopalaczy umieszczone na stronach internetowych – mówi Piotr Deputowski.

Jako pierwsi z materiałem szkoleniowym o dopalaczach zapoznają się uczniowie gimnazjum nr. 4.

W założeniu jest ono dalekie od czczej gadaniny. – Zależy mi by młodzież sama dochodziła do wniosków, czym tak naprawdę są dopalacze, niegroźnie nazywane artykułami kolekcjonerskimi. Zrozumieli jak zafałszowany jest ich obraz. Wówczas łatwiej o dyskusję, refleksję i wnioski – dopowiada Deputowski. Prezentacja dla rodziców pokazuje jak konkretnie wyglądają dopalacze, jakie mogą wywoływać reakcje u młodego człowieka, który je zażył. Są tam również zawarte wskazówki gdzie szukać wsparcia i pomocy, gdy istnieje podejrzenie, że dziecko miało styczność z dopalaczami. Rodzice z prezentacją będą mogli zapoznawać się w trakcie dni otwartych organizowanych w szkołach, czy przy okazji wywiadówek.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.