Rusza remont Pszczelińskiej

Brwinów

Uwaga, kierowcy! W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa ulicy Pszczelińskiej w Brwinowie i Otrębusach. Na tym ważnym szlaku drogowym szykują się utrudnienia.

Pszczelińska to fragment drogi wojewódzkiej nr 720 i jedna z najważniejszych dróg dojazdowych do Brwinowa. Stanowi także część wygodnego szlaku do Błonia, Milanówka czy objazd do autostrady A2 przez mniejsze brwinowskie miejscowości. W 2014 r. ulica przeszła remont na odcinku od ronda Wacława Kowalskiego do ul. Pedagogicznej. Teraz zostanie wyremontowana do skrzyżowania z drogą nr 719 w Otrębusach. – Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie podpisał umowę na realizację II etapu przebudowy ul. Pszczelińskiej (na odcinku od ul. Pedagogicznej w Brwinowie do skrzyżowania z DW nr 719 ul. Warszawską w Otrębusach) w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez gminę Brwinów. Już od przyszłego tygodnia trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami w rejonie zawężeń jezdni, związanymi z rozpoczęciem robót związanych z budową krawężników – informuje Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Kolejny etap prac rozpocznie się w połowie kwietnia. – Całkowite zamknięcie ul. Pszczelińskiej planowane jest w drugiej połowie kwietnia, zaraz po świętach. Wówczas będziemy musieli zacząć korzystać z objazdów DW nr 719 ul. Obwodnica i ul. Wilsona. Ruch pojazdów powinien być przywrócony w sierpniu a ostateczne zakończenie prac nastąpi z końcem sierpnia – wyjaśnia Kosiński.

Za przebudowę fragmentu ul. Pszczelińskiej MZDW zapłaci ponad 5 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.