Rusza milanowski budżet obywatelski

Milanówek

Trzysta tysięcy złotych – taką kwotę mieszkańcy Milanówka mają do zagospodarowania w ramach budżetu obywatelskiego. Pomysły na co ją przeznaczyć można zgłaszać do połowy kwietnia.

Na czym polega budżet obywatelski? – Mieszkańcy mogą zgłosić propozycje ważnych inwestycji w mieście, a następnie w powszechnym głosowaniu sami dokonują ostatecznego wyboru projektów do realizacji. Środki zaplanowane na budżet obywatelskiego można przeznaczyć na zadania, które leżą w kompetencji gminy. Dlatego projekty mogą dotyczyć zarówno budowy dróg, jak i polityki społecznej, edukacji, ochrony środowiska, kultury, sportu czy bezpieczeństwa – informuje milanowski magistrat.

Do rozdysponowania jest 300 tys zł, ale cała ta kwota nie może zostać przeznaczona na realizację jednego przedsięwzięcia. – Na jedno zadanie możemy przeznaczyć maksymalnie 150 000 zł, dzięki czemu będziemy mogli zrealizować co najmniej dwa projekty. Niezależnie od tego, czy będzie to zadanie dotyczące jednego rejonu czy też całego miasta, do końca danego roku budżetowego – wyjaśniają urzędnicy.

To już druga edycja budżetu partycypacyjnego w mieście-ogrodzie. Co udało się zrobić w zeszłym roku? – Zrealizowaliśmy plac zabaw przy Zespole Szkół Gminnych nr 1, uzupełniliśmy siłownie plenerową przy boisku Orlik o dwa nowe sprzęty oraz rozbudowaliśmy plac zabaw na osiedlu TBS – czytamy w komunikacie urzędu miasta w Milanówku.

Formularze zgłaszania projektu dostępne są tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.