Rusza „Kolorowa Wyprawka”!

Region

Rusza druga edycja akcji „Kolorowa Wyprawka”, organizowanej przez wydawcę portalu WPR24.pl i Gazety WPR. Aż do końca wakacji będziemy zbierać przybory szkolne dla najbardziej potrzebujących uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Przyłączcie się do akcji!

„Kolorową Wyprawkę” po raz pierwszy zorganizowaliśmy trzy lata temu. W zbiórkę chętnie włączyli się wówczas mieszkańcy, lokalne firmy i instytucje, co pozwoliło wyposażyć uczniów w plecaki, kredki, zeszyty, farby i wiele innych, przydatnych przyborów. Chcemy powtórzyć tamten sukces!

Partnerem tegorocznej akcji jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie, do której uczęszcza 1005 dzieci. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane właśnie tej placówce i w pierwszej kolejności trafią do najbardziej potrzebujących uczniów. – Zależy nam, aby zrobić coś dobrego dla społeczności lokalnej, która już od wielu lat obdarza nas zaufaniem. Akcję kierujemy szczególnie do tych dzieci, które z różnych powodów nie mogą liczyć na taką wyprawkę, jak ich lepiej sytuowani koledzy – mówi Milena Skoczylas, wiceprezes zarządu Grupy Wpr Media i koordynatorka „Kolorowej Wyprawki”. – Cieszymy się, że taka inicjatywa powstała, bo potrzeby są ogromne – zaznacza Marek Śrębowaty, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie.

Jak wesprzeć zbiórkę? Zachęcamy do przynoszenia do naszej redakcji plecaków, piórników, zeszytów, przyborów geometrycznych, farb, kredek, plasteliny, bloków rysunkowych i technicznych, teczek, papieru kolorowego i wielu innych rzeczy. Dary będzie można przekazać także na naszym stoisku podczas Dni Pruszkowa (28 i 29 maja) i w czasie niedzielnych seansów Kina Letniego. Akcja „Kolorowa Wyprawka” potrwa do 28 sierpnia.  

Do współpracy zachęcamy również wszystkie lokalne firmy i instytucje. Wspólnie sprawmy, aby rok szkolny kojarzył się dzieciom z dużą frajdą!

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.