Rusza głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego

Pruszków

Już od najbliższej soboty mieszkańcy Pruszkowa mogą oddawać głosy na wybrane projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. A jest z czego wybierać.

To już trzecia edycja budżetu partycypacyjnego w Pruszkowie. W poprzednich latach możliwość zgłoszenia własnych pomysłów jak i możliwość wyboru tych najlepszych, cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nie inaczej będzie w tym roku, a wiele wskazuje na to, że wręcz będzie to edycja rekordowa. Najwyższa w historii jest kwota przeznaczona na realizację inicjatyw obywatelskich. To 1 mln 250 tys. zł. Liczba zgłoszonych wniosków też robi wrażenie. W sumie wpłynęło ich 69. Pozytywnie weryfikację przeszły 42 pomysły.

A już od najbliższej soboty ruszy głosowanie. Każdy z mieszkańców będzie miał do rozdysponowania 10 punktów pomiędzy pomysły, które uzna za wartościowe i godne realizacji. Punkty można przyznać w całości jednej inicjatywie, lub dowolnie podzielić. Służy do tego specjalna karta do głosowania, dostępna również elektronicznie na stronie budzet-obywatelski.ehost.pl. Wypełnione karty można dostarczać do bezpośrednio do urzędu miasta przy ul. Kraszewskiego, przesyłać drogą elektroniczną lub zostawić na stoisku budżetu obywatelskiego, które będzie dostępne podczas wszystkich dużych imprez miejskich. Głosowanie potrwa do 24 czerwca.

Na jakie projekty można głosować? W obszarze I, czyli dla Gąsina są to: budowa miniskate parku, harcerskie gniazdo, zestaw rekreacyjny oraz inicjatywy „Babki w Akcji” i „Posprzątajmy po pupilach”. Dla obszaru II, czyli Żbikowa, zgłoszono m.in. doświetlenie przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Polskiej Organizacji Wojskowej oraz 3 Maja i Łączniczek AK, budowę miejsca na piknik w Parku Mazowsze, ogólnodostępnej strefy rekreacji przy szkole nr 9 oraz inicjatywy: „Znani i nieznani ludzie z Pruszkowa”, „Senioradę”, pokazy filmowe.

Mieszkańcy Tworek i Malich zgłosili pomysły m.in. na kwiaty w donicach przy ul. Partyzantów, świetlicę osiedlową, czujniki zanieczyszczenia powietrza, kosze na śmieci. Na Ostoi pojawiły się propozycje m.in. instalacji monitoringu na skrzyżowaniach Armii Krajowej i Księcia Józefa oraz Księcia Trojdena i Chrobrego, zajęć z języków angielskiego i portugalskiego, sprzątania po psach i integracji mieszkańców.

W obszarze V, czyli na Wyględówku zgłoszono senioradę, budowę placu zabaw, montaż dystrybutorów torebek na psie odchody. Dla centrum (obszar VI) pojawiły się pomysły m.in. na nową stację rowerów miejskich, piknik w Zanie, śniadania w parku i inicjatywy „Kurtyna w górę”, „Twórcą być”. Dla obszaru VII mieszkańcy będą mogli wybrać spośród budowy placu zabaw przy szkole nr 2, miejsca na piknik w parku Żwirowisko, stacji roweru miejskiego, oświetlenia boiska i kilku innych.

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie budzet-obywatelski.ehost.pl.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy