Rusza budowa tunelu pod torami PKP

Pruszków

Rozpoczyna się długo zapowiadana inwestycja – budowa tunelu w ciągu ul. Działkowej i Błońskiej w Pruszkowie. 21 września wykonawca wprowadzi zmiany w organizacji ruchu. Będą utrudnienia.

Na powstanie tej przeprawy pod torami PKP mieszkańcy Pruszkowa czekają od lat. Wiele osób straciło już nadzieję na wybudowanie tunelu, mimo że kolejarze co pewien czas potwierdzali naszej redakcji, że inwestycja rozpocznie się wraz z remontem linii podmiejskiej nr 447. – Budowa tunelu rozpocznie się we wrześniu wraz z rozpoczęciem prac wymagających zamknięcia torów. Zakończenie budowy tunelu będzie miało miejsce wraz z końcem prac na linii 447, czyli we wrześniu 2018 roku – mówił jeszcze w marcu Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Ale po rozpoczęciu remontu na „dużej kolei” w rejonie planowanego tunelu nie widać żadnego poruszenia. W związku z tym trafiło do nas wiele zapytań w tej sprawie. – Czy zrezygnowano z budowania tunelu w ciągu ul. Działkowej? Remont trwa, a na planowanym placu budowy cisza – napisał do nas Marek. 

Oczywiście nie zrezygnowano z najważniejszej inwestycji w regionie. Co więcej plany zaczynają się urzeczywistniać. – W ślad za informacją otrzymaną z firmy Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o. o. informujemy że w dniu 21.09.2017 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu zgodna z projektem organizacji ruchu WIŚ/C/455/2017 z dnia 01.09.2017 r. – poinformowało miasto Pruszków na swoim Facebooku. 

Jak będzie wyglądała czasowa organizacja ruchu? Jak się domyślacie należy spodziewać się utrudnień. Zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Południowej oraz Błońskiej, a także ul. Błońksa i Bryły na odcinkach objętych przebudową. Zamknięcie obejmie też ul. Solidarności, Działkową i Gomulińskiego. Jak informuje wykonawca: „zamknięcia poszczególnych odcinków dróg będą wprowadzane etapowo w miarę postępu robót budowlanych”.

Inwestycja opiewa na kwotę ok. 25 mln zł. Według zapewnień kolejarzy przez tunel będą mogły przejeżdżać wszystkie samochody o wysokości do 3,5 m wysokości. 

Szczegółowe informacje:
Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o. o.
tel. 32 67 15 307

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.