Rusza budowa Szkolnej, będą utrudnienia

Raszyn

Początek prac związanych z modernizacją ul. Szkolnej w Raszynie na odcinku od Al. Krakowskiej do ul. Poniatowskiego. Od 25 kwietnia zostanie zmieniona organizacja ruchu.

Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Pierwszy będzie realizowany w obrębie ronda na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego ul. Szkolnej. Jego zakończenie przewidziano na 6 maja. Z kolei drugi etap obejmie roboty na odcinku od ul. Unii Europejskiej do ronda na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i ul. Szkolnej.

Każdy remont niesie ze sobą utrudnienia. Nie inaczej będzie w tym wypadku. Od 25 kwietnia kierowcy będą zmuszeni korzystać z objazdów, które wyznaczono ulicami: Dąbrowskiego, Mickiewicza i Lotniczą.

W ramach modernizacji ul. Szkolnej przewidziano roboty drogowe wraz z budową kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągu, oświetlenia ulicznego oraz przebudową sieci telekomunikacyjnej. Po obu stronach jezdni pojawią się chodniki, planowana jest także ścieżka rowerowa. Na realizację inwestycji gmina Raszyn otrzymała dofinansowanie od wojewody mazowieckiego z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” w kwocie 936 272 zł.

Wartość całego zadania związanego z budową ul. Szkolnej wyniesie ponad 1,9 mln zł. Prace powinny zakończyć się do 30 września.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.