Rusza akcja „Bezpieczny weekend”

Region

Majówka to czas kiedy wiele osób decyduje się na wyjazd za miasto. Pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Policjanci z Pruszkowa i Grodziska zapowiadają wzmożone kontrole na drogach wyjazdowych.

Tegoroczna majówka układa się wyjątkowo korzystnie. Wystarczyło wziąć trzy dni wolnego, by cieszyć się dziewięciodniowym urlopem. Jednak nie każdy skorzystał z takiej opcji. Część osób wydłużyła sobie urlop biorąc wolne tylko w pojedyncze dni majówki (poza świętami i zwykłym weekendem). To oznacza, że ruch na drogach może być duży praktycznie przez cała majówkę. Gdy jedni będą już wracać z wyjazdów, inni będą dopiero wyjeżdżać.  – Startujemy z kontrolami drogowymi już dziś. Akcja bezpieczny weekend będzie trwać aż do 6 maja. Do kierowców apelujemy o rozwagę, spokój i stosowanie się do ograniczeń – zaznacza podkom. Karolina Kańka,rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Policja w trakcie majówki będzie kontrolować nie tylko prędkość z jaką poruszać się będą kierowcy. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców, stan techniczny samochodów oraz to czy dzieci przewożone są w fotelikach. 

Mundurowi apelują również o odpowiednie zabezpieczenie domu przed wyjazdem. Dokładnie pozamykajmy okna i drzwi. Poprośmy sąsiadów, by zwrócili uwagę co się dzieje z naszym mieszkaniem. Możemy powierzyć im także klucze aby co jakiś czas otworzyli okno lub wieczorem włączyli światło. Taką opieką będziemy mogli się im odwdzięczyć w trakcie ich wyjazdu. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.