Rudery znikają z Grodziska

Grodzisk Maz.

Trzy budynki przy ul. Hynka 10/12 oraz jeden przy ul. Nadarzyńskiej 43 w Grodzisku Mazowieckim wkrótce przestaną istnieć. Ogłoszono przetarg na ich rozbiórkę.

W każdej miejscowości znajdują się rudery, czyli stare i zniszczone budynki. Takie zabudowania często stwarzają duże niebezpieczeństwo, ponieważ mogą się zawalić. W Grodzisku Mazowieckim postanowiono „oczyścić” krajobraz miasta. Już w połowie czerwca ogłoszono przetarg na rozbiórkę nieruchomości przy pl. Króla Zygmunta Starego 6 – na jej miejscu powstanie parking. Obecnie trwa poszukiwanie wykonawcy do kolejnego zadania, wyburzenia czterech budynków.

Przy ul. Hynka 10/12 znajdują się trzy nieruchomości. Każda z nich niebawem zniknie z powierzchni ziemi, co znajdzie się na ich miejscu? – Po prostu rozbieramy te budynki, które są zdekapitalizowane i zagrażają bezpieczeństwu. Usuwamy te zasoby, które nie nadają się do dalszej eksploatacji. Działka po budynkach przy ul. Hynka zostanie przeznaczona do sprzedaży – tłumaczy Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Kolejna nieruchomość przewidziana do zburzenia znajduje się przy ul. Nadarzyńskiej 43. Niewykluczone, że po rozbiórce działka zostanie wykorzystana do wybudowania ronda, które połączyłoby ul. Nadarzyńską, Warszawską i Piaskową. Choć na skrzyżowaniu tych ulic niedawno zmieniono organizację ruchu i zamontowano sygnalizatory świetlne, to włodarze nadal szukają lepszego rozwiązania. Jednak są to daleko idące plany, które wcześniej muszą zostać poddane dokładnym analizom.

Na wyburzenie budynków zwycięski w przetargu wykonawca będzie miał 60 dni.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.