Ruch wszystkich pociągów wstrzymano do odwołania [AKTUALIZACJA]

Kolej

Koleje Mazowieckie, Szybka Kolej Miejska i Warszawska Kolej Dojazdowa wstrzymały ruch pociągów. Wszystko z powodu krótkotrwałej nawałnicy, która przeszła przez nasz region.

– Z powodu trudnych warunków atmosferycznych, w wyniku których ok. godz. 13:00 doszło do osunięcia połamanych drzew na torowisko oraz sieć trakcyjną w następujących lokalizacjach: Podkowa Leśna Wschodnia (okolice ul. Wiejskiej) – na odcinku Podkowa Leśna Wschodnia – Otrębusy, Pruszków – Tworki, Stacja Grodzisk Mazowiecki Radońska – poinformowała WKD. 

Ruch pociągów na tej linii został wstrzymany do odwołania. Służby techniczne starają się jak mogą, by szybko usunąć połamane drzewa w pierwszej kolejności z pruszkowskiego osiedla Tworki i stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska. 

Również nie kursują pociągi KM. – Ruch pociągów Kolei Mazowieckich na linii Warszawa – Skierniewce (na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki) został zawieszony do odwołania. Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów innych przewoźników na stronie www.portalpasazera.pl – krótko informują Koleje Mazowieckie.

Jak się domyślacie SKM także nie pojedziecie. Jak czytamy na stronie przewoźnika doszło do awarii zasilania sieci trakcyjnej na obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego. 

AKTUALIZACJA GODZ. 14.05
Ok. godz. 14:20 w relacji Pruszków WKD – Warszawa Śródmieście WKD odjedzie autobus zastępczej komunikacji autobusowej WKD. Pojazd obsłuży trasę w najkrótszej możliwej relacji w ciągu ulic m.in.: Kraszewskiego, Prusa, Aleje Jerozolimskie (z uwzględnieniem obowiązującego objazdu DW719). Szacowany czas przyjazdu do stacji Warszawa Śródmieście WKD – ok. godz. 15:00 (w zależności od warunków drogowych).

Po dojeździe do stacji Warszawa Śródmieście WKD autobus wyruszy w relacji powrotnej do przystanku Pruszków WKD.

AKTUALIZACJA GODZ. 14.25
Warszawska Kolej Dojazdowa:
Ok. godz. 14:35 w relacji Grodzisk Mazowiecki Radońska – Podkowa Leśna Główna (stacja) – Pruszków WKD zostanie uruchomiony autobus nr 2 komunikacji zastępczej.

Ok. godz. 14:45 w relacji Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska zostanie uruchomiony autobus nr 3 komunikacji zastępczej.

AKTUALIZACJA GODZ. 15.00
Warszawska Kolej Dojazdowa:
Zastępcza komunikacja autobusowa zostaje uruchomiona w dwóch relacjach:

Pruszków WKD – Warszawa Śródmieście WKD (przejazd drogą wojewódzką 719)
Pruszków WKD – Podkowa Leśna Główna (stacja) – Grodzisk Mazowiecki Radońska (przejazd drogą wojewódzką 719)

AKTUALIZACJA GODZ. 15.15
Warszawska Kolej Dojazdowa:
Autobus 15:24 do Podkowy Leśnej rozpoczynający bieg w Pruszkowie, w dniu dzisiejszym zostaje odwołany.
O 15:24 planowany jest odjazg autobusu relacji Pruszków – Warszawa

AKTUALIZACJA GODZ. 15:40
Warszawska Kolej Dojazdowa:
Autobus relacji Warszawa Śródmieście WKD (odj. ok. godz. 15:10) – Pruszków WKD dojedzie do Pruszkowa ok. godz. 15:50. Na przystanku Pruszków WKD ok. godz. 15:50-16:00 nastąpi przesiadka do autobusu oczekiującego na wykonanie kursu w relacji Pruszków WKD – Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska.

AKTUALIZACJA GODZ. 16:20
O godzinie 14:20 służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. umożliwiły ruch pociągów na jednym torze po linii dalekobieżnej pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą. Cały czas trwają prace nad wznowieniem ruchu na pozostałych torach. O godzinie 14:40 po usunięciu fragmentów drzew z sieci trakcyjnej na linii średnicowej (podmiejskiej) przywrócona została rozkładowa jazda pociągów. Szczegółowe informacje na temat sytuacji w aglomeracji warszawskiej są na bieżąco przekazywane pasażerom na stacjach i przystankach — poinformował Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP PLK.

AKTUALIZACJA GODZ. 18:00
Ok. Godz 18:00-18:05 zostanie wyprawiony pociąg z Warszawy do Komorowa. W Pruszkowie WKD przesiadka ok. 18:30-18:35 przesiadka do autobusów komunikacji zastępczej w kierunku Grodziska Maz przez Komorów i Podkowe Lesna Główn

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.