Rozstrzynięto konkurs na mural, który zagości na budynku OSP Brwinów

Brwinów

Wiadomo już jaki mural pojawi się na budynku OSP Brwinów. W konkursie na projekt malowidła wygrał Piotr Topczyłko.

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie mieści się dokładnie przy ul. Pszczelińskiej, w bliskim sąsiedztwie ronda Wacława Kowalskiego. I aktualnie nie zachwyca swoim wyglądem zewnętrznym. Jednak wkrótce się to zmieni. Na elewacji budynku zostanie wykonany mural, po lewej stronie, nad głównym wejściem.

Ale to nie koniec, bo przed namalowaniem muralu gmina zdecydowała się przeprowadzić na zewnątrz mały remont. – Mural ma powstać na wyremontowanej elewacji budynku OSP w Brwinowie przy ul. Pszczelińskiej. Trwa postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy remontu. Po jego zakończeniu na budynku powstanie mural o tematyce strażackiej – informuje brwinowski magistrat.

Do konkursu wpłynęło 15 prac. Komisja, w skład której weszli m.in. wykładowcy warszawskiej ASP oraz przedstawiciele brwinowskiej OSP, jednogłośnie wskazała pracę Piotra Topczyłko (patrz zdjęcie).

Każdą z prac konkursowych będzie można obejrzeć podczas wystawy, która odbędzie się 15 sierpnia w Dworku Zagroda (ul. Grodziska 57).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.