Rozstrzygnięto przetarg na przejście pod torami

Brwinów

Nareszcie udało się wybrać firmę, która zajmie się przebudową chodnika na odcinku od ronda im. Wacława Kowalskiego do ul. Rynek w Brwinowie.

Wracamy do tematu. Trudna sytuacja na rynku budowlanym spowodowała, że od roku gmina Brwinów miała problem ze znalezieniem wykonawcy, który zająłby się przebudową chodnika. Dopiero czwarty z ogłoszonych przetargów zakończył się sukcesem. Pracami budowlanymi zajmie się firma Luksor z Pruszkowa. Koszt prac to blisko 1,25 mln zł. Była to jedyna złożona oferta.

Przypomnijmy zakres robót. Przebudowa chodnika obejmie nie tylko wymianę nawierzchni, ale również balustrad (wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo) i oświetlenia (pojawią się cztery oprawy LED). Naprawione zostanie odwodnienie chodnika i murek oporowy z kamiennych elementów granitowych.

Najbardziej uciążliwe prace mają zostać przeprowadzone w okresie wakacyjnym. Na czas skuwania i odtwarzania konstrukcji oraz zbrojenia gzymsu konieczne będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego w tunelu pod linią kolejową (sterowany sygnalizacją świetlną).

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 26

26 odpowiedzi na “Rozstrzygnięto przetarg na przejście pod torami”

 1. Anonim pisze:

  A co z tunelem pod torami otwartym z pompą a po deszczu nie da się przejść

 2. galerianka pisze:

  Mozna faktycznie zrobić taki pas skręu z tunelu na grodziską .
  Ale pewnie nikt na to jeszcze nie wpadł i …po jabcach !

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Przecież już dzisiaj kierowcy chcący skręcić z tunelu w prawo w ul. Grodziską nie muszą wjeżdżać na rondo.

   • galerianka pisze:

    tak, ale te dodatkowe 20 metrów zabrane z parku na wydłużenie pasa skrętu w ul. Grodziską rzeczywiście by wiele zmieniło bo wtedy nie trzeba by było stać i czekać na tych kierowców jadących na rodno, tylko sobie uciec w ul.Grodziską

   • Strażnik Teksasu pisze:

    galerianka ma rację, faktycznie super pomysł

    • lolomii1 pisze:

     …szkoda tylko że pomysłu nie podłapał sam Burmistrz, a jedynie przyklepał stan faktyczny mówiąc – ” że przecież pas skrętu już jest” …

     • Brwinowianin pisze:

      dokładnie, burmistrz jesli już tu się pojawi to odpowiada wybiórczo, z doskoku, potem już nie podejmuje problemu albo udaje greka

 3. Brwinowianin pisze:

  @gość z Podkowy Lesnej_Umieszczam Twój tekst na górze, bo jest trafnym spostrzeżeniem –
  „@brwinowianin, jeśli tunel od strony parku również zostanie obłożony granitem to tym samym gmina Brwinów zamyka sobie możliwość przebudowy ronda Wacława Kowalskiego…
  Bo była szansa na wybudowanie prawoskrętu dla jadących z tunelu w kierunku ul.Grodziskiej. Wystarczyłoby wyburzyć około 20 metrów ściany i zrobić dodatkowy pas skrętu, choćby taki króciótki.
  Taki zabieg przyczyniłby się do poprawy drożności ronda Wacława ale i w ogóle do odkorkowania zatoru , który sięga aż do zakrętu przy Kościele w Brwinowie. „

 4. Podpowiadacz pisze:

  @Burmistrz Brwinowa – uprzejmie sugeruję wybudowanie kładki nad tunelem wzdłuż toru nr 1. W ten sposób zlikwiduje się niebezpieczne przejście u wlotu do tunelu. Przy okazji znikną korki.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Nie jest to technicznie możliwe, bowiem musielibyśmy „odciąć” od drogi publicznej posesję Rynek 1 (dojazd do tej posesji przebiega wąskim 5-metrowym przesmykiem pomiędzy murem oporowym a frontem elewacji), bowiem kładka, to również i schody a także winda lub podjazd dla niepełnosprawnych.

   • Brwinowianin pisze:

    jest to technicznie mozliwe !
    Przy tzw.szewcu jest martwe miejsce, możnaby zrobić tunel do parku i zlikwidować przejście dla pieszych co udrożniłoby przepustowość drogi.
    Ale takie inwestycje nie są obecnie możliwe w Brwinowie jak wspomniał Burmistrz Kosiński ,
    – nazywający nas tu wszystkich… FEJKAMI .

    • Burmistrz Brwinowa pisze:

     Brwinowianin, proszę jeszcze raz przeczytać mój wpis… – problem nie jest po stronie, gdzie jesz szewc, lecz z drugiej strony: tego typu budowla odcięłaby dojazd do posesji ul. Rynek 1 (znajdują się na niej trzy budynki, w tym dwa zabytkowe: Amerykanka i Pałac Tobolków).

     • Brwinowianin pisze:

      wielkie inwestycje wymagają kompromisu, nakładów . Jedyną przeszkodą byłby dojazd do domu szklarza, budynek trzeba by było wyburzyć? W parku wejście mogłoby być tuż przed bramą parku bo nie mówimy przecież o wielkim tunelu, tylko zwykłym 5m szerokości dla pieszych i rowerów. Wtedy przejście dla pieszych z parku przy tunelu możnaby zlikwidować, a przepustowość drogi zdecydowanie by się poprawiła…

 5. Brwinowianin pisze:

  Cyt. „Naprawione zostanie odwodnienie chodnika i murek oporowy z kamiennych elementów granitowych. ”
  – i pytanie, czy balustrady zostaną wymienione również po drugiej stronie tunelu wraz z obudową granitową ?
  Czuję że NIE 🙂
  Będzie więc to wyglądało jak „gówno w lesie” – cytujac klasyka .

  • Tomek pisze:

   Ty już wiesz wszystko jak zawsze. Skąd w tobie tyle jadu? Poczekaj na efekty A potem się odzywaj. Nic Ci nie pasuje

  • Ttt pisze:

   „gówno w lesie” to twoje wieczne narzekanie.

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Cóż… – skoro Pan/Pani wie lepiej i nawet nie chce się Panu/Pani doczytać w ogólnodostępnej specyfikacji przetargowej. Ze swojej strony pragnę Pana/Panią przeprosić za to, ze Gmina Brwinów przejęła ten chodnik od MZDW a wcześniej odwodnienie tunelu od spółki państwowej PKP PLK – z myślą o tym, żeby podjąć temat remontu a wcześniej załatwić problem zalewanego tunelu (przypominam, ze w czasach, kiedy Brwinowem rządził Pana/Pani kolega – obecny lider radnych PiS w Brwinowie – tunel był zalewany już po kilkugodzinnej mżawce – czasami po kilka razy w miesiącu). Z odwodnieniem się udało, bo przez ponad 8 lat moich rządów został zalany tylko raz i to w sytuacji skrajnie ekstremalnej. Podobnie będzie i z chodnikiem. Za co z góry Pana/Panią – drogi fejku – przepraszam.

   • Brwinowianin pisze:

    SZKODA ŻE ZAWSZE PRZY BYLE OKAZJI NAWIĄZUJE PAN POLITYCZNIE DO PiS-U podkopując pod nim dołki, a nie odpowiedział Pan na kluczowe pytanie…
    Zadał Pan sobie trud napisania 8 -linijek tekstu ale bardzo mało konkretnego tekstu.
    Nadal nie wiem czy po obu stronach tunelu będzie okładzina z granitu?
    Co do zalewania tunelu problem nadal występuje zawsze po wilkiej burzy i tunel nie jest przejezdny.
    Skoro poruszył Pan temat drożności studzienek deszczowych na ulicach gminnych , to informuję że ulice gminne nie są sprzątane od zeszłego roku i są zapchane ziemią jeszcze z okresu zimy 2018 .
    Czy gmina Brwinów zaniechała już całkowicie sprzątania ulic gminnych ?
    (ja nie mam wglądu do informacji przetargowych)
    Bardzo Pana – drogi fejku – przepraszam, ale potrafi Pan głównie tylko oskarżać poprzedników.

   • stary kocur pisze:

    Bez przesady z tą „mżawką”, drogi urzędowy fejku. Tymczasem rzeczywiście czekamy przebierając nogami na efekty robót. Nigdzie nie doczytałem, czy na czas remontu będzie zamknięte całkowicie przejście dla pieszych, bo przyznam, że chyba tylko sprinterzy w razie czego będą biegać na Sportową, by dostać się spod ronda na Rynek piechotą.

  • głos z Podkowy Leśnej pisze:

   @brwinowianin, jeśli tunel od strony parku również zostanie obłożony granitem to tym samym gmina Brwinów zamyka sobie możliwość przebudowy ronda Wacława Kowalskiego…
   Bo była szansa na wybudowanie prawoskrętu dla jadących z tunelu w kierunku ul.Grodziskiej. Wystarczyłoby wyburzyć około 20 metrów ściany i zrobić dodatkowy pas skrętu, choćby taki króciótki.
   Taki zabieg przyczyniłby się do poprawy drożności ronda Wacława ale i w ogóle do odkorkowania zatoru , który sięga aż do zakrętu przy Kościele w Brwinowie.

   • Burmistrz Brwinowa pisze:

    Przecież już dzisiaj kierowcy chcący skręcić z tunelu w prawo w ul. Grodziską nie muszą wjeżdżać na rondo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły