Rozstrzygnięto przetarg na budowę boisk!

Pruszków

Tym razem sprawdziło się powiedzenie „do trzech razy sztuka”. Pruszkowski magistrat wybrał wykonawców dla budowy boisk przy ul. Lisieckiego, Malwy i Jasnej, które mają powstać w ramach budżetu obywatelskiego.

W sprawie znalezienia firm, które zajęłyby się budową boisk w Pruszkowie trzeba było ogłaszać ten sam przetarg aż trzy razy. – Kolejny raz powtarzamy procedurę przetargową. Jest nadzieja, że teraz uda się to pomyślnie rozstrzygnąć. Niestety w tej chwili rynek jest po stronie wykonawców, a nie zamawiających. Ale jesteśmy dobrych myśli – mówił jeszcze w maju Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. 

Wreszcie poznaliśmy wykonawców i dokładne kwoty. Kto i za ile wybuduje wspomniane obiekty sportowe? Wielofunkcyjne boisko w dzielnicy Żbików to koszt blisko 155 tys. zł, tyle zaproponowała spółka RS Inwestycje z Piaseczna, która zajmie się tą częścią przedsięwzięcia. Ale nie tylko, bo to samo przedsiębiorstwo wybuduje boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Jasna). Koszt to niemal 170 tys. zł. Z kolei budową obiektu na Gąsinie zajmie się firma AK Sport z Okuniewa, pruszkowski magistrat wyda na ten cel 131 tys. zł. 

Przypomnijmy. Pomysł stworzenia trzech boisk pojawił się w czasie pierwszej edycji pruszkowskiego budżetu obywatelskiego. Te wizje spotkały się z akceptacją głosujących, bowiem spośród rozmaitych pomysłów to właśnie boiska uzyskały najwięcej punktów. Projekty trafiły więc do miejskiego budżetu i teraz będą realizowane. Przy ul. Lisieckiego ma pojawi się boisko wymiarach 28 x 20 m z murawą z trawy syntetycznej. Obok pojawi się stół do ping-ponga oraz elementy małej architektury. Mieszkańcy Gąsina będą mogli korzystać z boiska o wymiarach 12 x 24 m. Obiekt będzie przeznaczony do gry w piłkę nożną. Natomiast przy ul. Jasnej pojawi się boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 18 x 36 m. Stworzone zostaną warunki do gry w tenisa ziemnego, piłkę nożną i siatkówkę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.