Rozstawili budki dla kotów

Pruszków

Zima dla trudny czas dla bezdomnych zwierząt. W Pruszkowie pojawiły się budki dla kotów, które mają uchronić je przed zimnem.

Budki pojawiły się dzięki współpracy Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt oraz funkcjonariuszy straży miejskiej z Pruszkowa. Tym samym koty będą mogły schronić się przed mrozami. Budki zostały rozstawione przy ul. Mickiewicza, ul. Głównej, ul. Wojska Polskiego, ul. Dobrej, ul. Bolesława Prusa oraz ul. Chopina.

Niewykluczone, że pojawią się kolejne. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych. – Trudno określić jaka będzie zima i ile potrwa. Pomagaliśmy wolontariuszom z Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt rozstawić budki dla kotów w sześciu lokalizacjach miasta. W każdym miejscu po jednej. Budki są ocieplone, wewnątrz znajdują się koce. Każdy kot będzie mógł się tam ogrzać. Myślę, że budki pojawią się w kolejnych lokalizacjach – wyjaśnia Urszula Skrabska ze Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Bezdomne koty są pozostawione same sobie. W srogie mrozy trudno im o schronienie. Mogą liczyć tylko na ludzi. – Dlatego rozstawiamy budki. Doskonale wiemy, że zima to trudny czas dla bezdomnych zwierząt, ale nie są pozostawione na pastwę losu. W wielu budynkach administracja zostawia otwarte okienka do piwnic, aby koty mogły się skryć – mówi Skrabska.

Budki zostały wykonane przez członków Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt. Wolontariusze mogli liczyć na wsparcie mieszkańców, którzy dostarczyli część niezbędnych materiałów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.